№1 Зертханалық жұмыс «Көлбеу жазықтық бойымен қозғалатын дененің үдеуін анықтау» 3-сабақ (Физика, 10 сынып, I тоқсан)
Пән: Физика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Кинематика
Сабақтың тақырыбы: №1 Зертханалық жұмыс «Көлбеу жазықтық бойымен қозғалатын дененің үдеуін анықтау» 3-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 10.1.2.3 - физикалық шамалардың өлшеу дәлдігін ескере отырып, тәжірибелік зерттеудің соңғы нәтижесін жазу;
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар үйренуі тиіс:
Зертханалық құралдармен жұмыс жасау
Оқушылардың көбісі үйренуі тиіс:
y=kx+b (V = V0 + at) түріндегі тәуелділік графигін талдау, график арқылы мәліметтерді оқу
Кейбіреулер оқушылар үйренуі тиіс:
физикалық шамалардың өлшеу дәлдігін ескеріп, үдеудің мәнін анықтау.
Ұйымдастыру кезеңі.
(W) Оқушылармен амандасу, қатыспағандарды белгілеу.
Оқушыларды
- сабақтың мақсатымен
-бағалау критерийлерімен таныстыру
(W) Оқушыларды жұпқа бөлу.
1. Жылдамдық - м/с.
2. Орын ауыстыру – м.
3. Үдеу – м/с2
4. Координата қозғалыс теңдеуі – x=x0+vt
5. Еркін түсу үдеуі – 9,8 м/с2
(W) Қауіпсіздік техникасын қайталау.
(G) Зертханалық жұмысты жүргізу. Жұптық жұмыс.
Дескрипторлар:
Зертханалық құралдармен жұмыс жасай алады.
Физикалық шамаларды ХБЖ келтіреді.
Ізделінді шамаларды өлшеу арқылы және формулаларды қорыту арқылы табады.
Жылдамдықтың уақытқа тәуелділік графигін тұрғызады.
Тәжірибенің соңғы нітижесін өлшеу дәлділігімен жазады.
Қорытынды:
Осы кезеңге дейін зертханалық жұмыстың барысы түсінікті ме?
Біз не анықтап жатырмыз?
Зертханалық жұмыста қандай қиындықтар туды?
Сабақтың соңында оқушылар «График» рефлексиясын жүргізеді: сабақта тақырыпты меңгеру қарқындылығы графигі.
Оларды азайту үшін не істеуге болады?
Рефлексия.
Оқушылар бүгінгі тақырыпты меңгеру графигін салады............
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Кинематика
Сабақтың тақырыбы: №1 Зертханалық жұмыс «Көлбеу жазықтық бойымен қозғалатын дененің үдеуін анықтау» 3-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): 10.1.2.3 - физикалық шамалардың өлшеу дәлдігін ескере отырып, тәжірибелік зерттеудің соңғы нәтижесін жазу;
Сабақ мақсаттары: Барлық оқушылар үйренуі тиіс:
Зертханалық құралдармен жұмыс жасау
Оқушылардың көбісі үйренуі тиіс:
y=kx+b (V = V0 + at) түріндегі тәуелділік графигін талдау, график арқылы мәліметтерді оқу
Кейбіреулер оқушылар үйренуі тиіс:
физикалық шамалардың өлшеу дәлдігін ескеріп, үдеудің мәнін анықтау.
Ұйымдастыру кезеңі.
(W) Оқушылармен амандасу, қатыспағандарды белгілеу.
Оқушыларды
- сабақтың мақсатымен
-бағалау критерийлерімен таныстыру
(W) Оқушыларды жұпқа бөлу.
1. Жылдамдық - м/с.
2. Орын ауыстыру – м.
3. Үдеу – м/с2
4. Координата қозғалыс теңдеуі – x=x0+vt
5. Еркін түсу үдеуі – 9,8 м/с2
(W) Қауіпсіздік техникасын қайталау.
(G) Зертханалық жұмысты жүргізу. Жұптық жұмыс.
Дескрипторлар:
Зертханалық құралдармен жұмыс жасай алады.
Физикалық шамаларды ХБЖ келтіреді.
Ізделінді шамаларды өлшеу арқылы және формулаларды қорыту арқылы табады.
Жылдамдықтың уақытқа тәуелділік графигін тұрғызады.
Тәжірибенің соңғы нітижесін өлшеу дәлділігімен жазады.
Қорытынды:
Осы кезеңге дейін зертханалық жұмыстың барысы түсінікті ме?
Біз не анықтап жатырмыз?
Зертханалық жұмыста қандай қиындықтар туды?
Сабақтың соңында оқушылар «График» рефлексиясын жүргізеді: сабақта тақырыпты меңгеру қарқындылығы графигі.
Оларды азайту үшін не істеуге болады?
Рефлексия.
Оқушылар бүгінгі тақырыпты меңгеру графигін салады............
Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?