Неліктен Ұлттар лигасы Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейін бейбітшілікті сақтай алмады? Дүние жүзі тарихы, 8 сынып, сабақ жоспары.
Келісілді ӘБ басшысы _____________ |
2 бөлім. Бірінші дүниежүзілік соғыс: себептері мен салдары | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалімнің АЖТ | ||||
Сынып: 8 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||
Сабақтың тақырыбы | Неліктен Ұлттар лигасы Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейін бейбітшілікті сақтай алмады? | ||||
Тарихи тұжырымдама | Өзгеріс және сабақтастық | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.3.2.4 Ұлттар Лигасы мен Версаль-Вашингтон шарттар жүйесінің қызметін талдау және бағалау | ||||
Бағалау критерийлері
| Оқушы: Ұлттар Лигасының қызметін талдайды, бейбітшілік пен қауіпсіздікті сақтау мақсатында ЛН қызметінің сәттілігі мен сәтсіздіктерінің 1-2 мысалын келтіреді "Мюнхендік сөз байласу" мысалында Ұлттар Лигасы мен Версаль-Вашингтон жүйесінің қызметіне баға береді» | ||||
Тілдік мақсаттар | Себеп пен салдар | ||||
Пәнаралық байланыстар | Оқушылар біледі: Ұлттар Лигасының қызметін және Версаль-Вашингтон жүйесінің тиімділігін жазбаша түрде қорытындылау. Бұл жұмыс Бірінші дүниежүзілік соғыстан кейін Ұлттар Лигасы неге бейбітшілікті сақтай алмады деген тұжырымдарды қамтуы керек. | ||||
АКТ пайдалану дағдылары | География: әлем картасындағы аумақтық өзгерістер | ||||
Алдын ала білім | Интернет-ресурстарды, планшеттерді, ноутбуктерді пайдалану. | ||||
2 бөлім. Бірінші дүниежүзілік соғыс: себептері мен салдары | Ұсынылған алдын-ала білімге 9-сыныптың дүниежүзілік тарихының алдыңғы бөлімдері кіреді: себептері мен негізгі оқиғалары, бірінші дүниежүзілік соғыстың нәтижелері. Оқушылар бірінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі оқиғаларды және Ресейдегі 1917 жылғы революцияның салдарын зерттеуі керек. | ||||
Сабақтың барысы | |||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Ресурстар | |||
Сабақтың басы 10 минут | Шақыру кезеңі Сабақтың кілт сөздерін оқып шығыңыз және сабақта қандай сұрақтарды зерттейтінімізді болжаңыз: Халықаралық ұйым, Ұлттар Лигасы, Вудроу Вилсон, бейбітшілік пен қауіпсіздік, қаруды қысқарту, агрессор, жетістіктер мен сәтсіздіктер. Сабақтың тақырыбын, ОМ, БК және күтілетін нәтижелерді бірлесіп талқылау. | https://www.youtube.com/watch?v=oTfjdzhAW_g 1 слайд 2-3 слайдтар | |||
Сабақтың соңы 20 минут | Түсіну кезеңі (А) шағын дәріс. Ратификациялау-жоғарғы мемлекеттік билік органдарының халықаралық шартты бекітуі, бекітілгеннен кейін заңды күшіне енеді. Ұлттар Лигасы -халықтар арасындағы ынтымақтастықты дамыту және бейбітшілік пен қауіпсіздікке кепілдік беру мақсатында құрылған халықаралық үкіметаралық ұйым (1919-1939). Сіздің зерттеуіңіз: Ұлттар Лигасы бейбітшілік пен қауіпсіздікті сақтау мақсатын қаншалықты жүзеге асырды? Неліктен? 1 Тапсырма (жеке) Кестелерді оқып, тапсырмаларды орындаңыз және сұрақтарға жауап беріңіз: Ұлттар Лигасының мақсаттары қандай? Ұлттар Лигасының құрылымын сипаттаңыз. "Мандаттық жүйе" терминін қалай түсінесіз? Дескрипторлар, оқушы: ҰЛ мақсаттарын сипаттайды (кемінде 2) ҰЛ құрылымын сипаттайды (кім шешім қабылдады?) "Мандаттық жүйе" терминінің мағынасын түсіндіреді» 2-тапсырма (жұппен) Ресурстарды оқып, тапсырмаларды орындаңыз: ҰЛ (1-2) сәтті қызметіне мысалдар келтіріңіз) ҰЛ сәтсіздіктеріне мысалдар келтіріңіз (1-2) ҰЛ жетістігі/сәтсіздігі туралы қорытынды жасаңыз Дескрипторлар, оқушы: Ұлттар Лигасының сәттіліктерінің / сәтсіздіктерінің 1-2 мысалын келтіреді ҰЛ -ң сәттілігі/сәтсіздігі туралы қорытынды жасайды 3 тапсырма Қарастырыңыз карикатуру және ответьте на вопросы: Карикатурада не бейнеленген? Туралы қандай оқиға айтылған? Карикатура авторының осы оқиғаға деген көзқарасы қандай деп ойлайсыз? Батыс Еуропа елдерінің "Мюнхендегі қастандыққа" қатысты саясатына баға беріңіз» Дескрипторлар, оқушы: Оқиғаны сипаттайды Өз пікірін білдіреді, дәлелдер келтіреді (1-2) және мысалдар келтіреді (1-2) Батыс Еуропа елдерінің саясатына негізделген баға береді | 4 слайд 5-8 слайдтар 9 слайд, «Ұлттар Лигасының жетістіктері мен сәтсіздіктері» қосымшасы 10-11 слайдтар, «Ұлттар Лигасының жетістіктері мен сәтсіздіктері» қосымшасы
| |||
Сабақтың соңы 10 минут | Рефлексия-оқушылар сұрақтарға жауап береді: - мен… - мен үйрендім… - қиын болды… - менде шығады… - қызықты болды… - мені таң қалдырды… - бүгін мен білдім(а)… | 12 слайд | |||
Дифференциация- сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлап отырсыз? Неғұрлым қабілетті студенттердің алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | |||
ФБ: Мұғалім түсініктеме береді, мұғалімнің жауаптарын түзетеді, сәтті жауаптар үшін оң пікірлер береді Топтағы жұмысты смайликтермен бағалау: Жарайсың Жақсы Адал | Интерактивті тақта мен планшеттерді 20 минуттан артық пайдаланбау Физминутка: Бейнеролик https://www.youtube.com/watch?v=x0GksFUDFQ4 Мультимедиялық кабинеттегі жұмыс қауіпсіздігінің қағидалары * Тәртіп пен тәртіпті, қауіпсіздік техникасы мен тазалықты сақтау; * Оқытушының нұсқауларына сәйкес жұмыс орындарын алу және оларды өз еркімен өзгертпеу; * Оқытушы анықтаған қызмет түрімен ғана айналысу; * Кез-келген жабдықтың ақаулығы немесе бағдарламалық жасақтаманың дұрыс жұмыс істемеуі туралы мұғалімге дереу хабарлаңыз;
| ||||
Сабақ бойынша Рефлексия Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары нақты болды ма? Барлық оқушылар КҚО-ға жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыт кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| ||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал етуі мүмкін (оқыту туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарға не назар аудару керек? | |||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру