Вел Баркер кубогын алған тұңғыш қазақ. Қазақ тілі, 6 сынып, сабақ жоспары. 9 сабақ.


Сабақ жоспары

7. Спорт. Белгілі спорт жұлдыздары.

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Вел Баркер кубогын алған тұңғыш қазақ

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

6.1.3.1 тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну, детальді ақпаратты анықтау.

Сабақтың мақсаты

Мәтінді тыңдай отырып, мазмұнын түсінуге, детальді ақпаратты анықтауға үйрету.

 Бағалау критерийлері

  • тыңдалым материалының мазмұнын түсінеді;
  • детальді ақпаратты анықтайды.

 Тілдік дағдылар

Вел Баркер кубогы, спорттық дода, жеңіс туы.

 Құндылықтарды дарыту

Сабақ оқушылардың бойына топтық, жұптық жұмыс жасау барысында бірін-бірі тыңдай білу, өзгенің пікіріне құрметпен қарау құндылықтарын дарыту, бірін-бірі бағалауы кезінде академиялық әділдік саясатын ұстануға үйретуге бағытталған.

 Пәнаралық байланыс

Спорт, география

Бастапқы білім

Оқушылар алдыңғы сабақта алған білімдеріне сүйенеді, спорт жұлдызы туралы білімдерін толықтырады.

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабаққа жоспарланған іс-әрекеттер

Дереккөздері

Сабақтың басы

7 минут

1-тапсырма.

 Оқушылардың қызығушылықтарын ояту мақсатында алдымен мұғалім спортшының суретін ұсынады.

 Суретке мұқият қарап, спортшы туралы білетін ақпараттарыңызбен бөлісіңіздер.

 

 

Слайд

Сабақтың ортасы

5 минут

8 минут

15 минут

 2-тапсырма

1.Мұғалім оқушыларды мәтінді зейін қоя отырып тыңдауға және мәтіннен негізгі ақпараттарды түртіп алып отыруға шақырады.

Мәтінді мұқият тыңдаңыздар. Негізгі ақпараттарды дәптерлеріңізге түртіп алыңыздар.

3-тапсырма

Мұғалім оқушылардан мәтінге қатысты сұрақтарға жауап берулерін сұрайды. Оқушылар тапсырманы топта бірлесе орындайды.

Мәтінге қатысты жалпы сұрақтарға жауап беріңіздер.

  • Мәтін не туралы болды?
  • Мәтінде қай спорт түрі туралы сөз болды?
  • Мәтіннің негізгі мақсаты не деп ойлайсыздар?

4-тапсырма

Мұғалім оқушыларға мәтіндегі детальді ақпараттарды анықтату үшін тыңдалымды қайта ұсынады және мәтінге қатысты тірек сөздерді ұсынып, детальді ақпараттарды анықтауға шақырады. Мәтінге қатысты тірек сөздерді қолдану арқылы детальді ақпараттарды анықтаңыздар.

ДЕСКРИПТОРЛАР

  • Спортшы туралы ақпаратымен бөліседі;
  • Тыңдалым мәтінінің мазмұнына қатысты жалпы сұрақтарға жауап береді;
  • Детальді ақпараттарды анықтайды;

Бақтияр Артаев: Бала күнімде десант болуды армандадым

https://www.youtube.com/watch?v=RTbwZNwe4Dc

Сабақтың соңы

5 минут

Рефлексия

Мұғалім сабақ соңында оқу мақсатына қайта оралып, оған қаншалықты жеткендіктерін талқылап, кері байланыс береді.

Оқушылар сабаққа байланысты рефлексия жасайды.

« Нені білдім?

Нені білуім керек?»

Түрлі түсті қағаздар

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Денсаулық және қауіпсіздік ережелерін сақтау



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» "Телефон тұтқасын дереу қойыңыз": ІІМ Қазақстанда жиі кездесетін алаяқтық түрлерін атады
» Салымдар түрі: қалайша неғұрлым көп пайда табуға болады
» Қауіпсіз каникул: балаларыңызды алаяқтардан қалай қорғауға болады
Пікір жазу