Қазақ тілі және әдебиеті_2-сынып_7-бөлім Қоршаған орта_Қоршаған ортаны танып білемін_ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7-бөлім: Қоршаған орта

Мектеп: Көкшетау қаласындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 2

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Қоршаған ортаны танып білемін

/Жануарлар, өсімдіктер, табиғат құбылыстары/

Оқу мақсаттары

2.2.9.1 дереккөздер (сөздік, анықтамалық, энциклопедия) мен ақпаратты табу жолын анықтайды, берілген тақырып/сұрақ бойынша ақпаратты іріктеп алу және үлгі/ кестеге салу

Сабақ мақсаттары

Дереккөздер мен ақпаратты табу жолын анықтау.

Берілген тақырып бойынша ақпаратты іріктеп алу, кестеге салу.

Бағалау критерийлері

  • Дереккөздер мен ақпаратты анықтайды;
  • Іріктелген ақпаратты кестеге түсіреді;

Тілдік мақсаттар

  • Қоршаған ортаға байланысты сөздер мен сөз тіркестері, меніңше, менің ойымша, себебі..., т.б.

Құндылықтарды дарыту

  • сыйластық
  • еңбек пен шығармашылық
  • жауапкершілік,

жалпы азаматтық құндылықтар

Пәнаралық байланыстар

Әдебиет пәнімен байланыс математика

Алдыңғы меңгерілген білім

Жан-жануарлардың өмір тіршілігі туралы біледі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

5 мин

І. Ұйымдастыру кезеңіІІ Таңғы шеңбер

-   «Тізбек» ойыны. Бірінші кез келген жануардың атын айтып, ол не істейтінін дауыс ырғағын келтіріп атайды. Мысалы, арыстан – арыстан ақырады, келесі бала соңғы әріпке байланысты жануардың атын айтып, іс-әрекетін айтады.

- Бүгін сабақта не жайлы айтамыз?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

Бағалау критерийлерін шығару.

слайд

Орта

2 мин

3 мин

7 мин

5 мин

2 мин

13 мин

ІІ. Жаңа сабақ.

(Ұ, Ө) Проблемалық сұрақ

Мақсаты: оқушылардың қызығушылығын арттыру отырып, сыни ойлау дағдыларын дамыту, өткен білімді қайта жаңғырту.

  • Жануарлар туралы қандай телебағдарламалар бар?
  • Ол телебағдарламалардың пайдасы қандай?
  • Егер жануарлар туралы телебағдарламалар болмаса қайдан ақпарат алуға болады?

/Оқушылар ақпарат көзін анықтайды/.

ВВС-дің жануарлар әлемінің мектебінен бейнеүзінді көру.

(Ө) Б/БК/Ү кестесімен жұмыс жасау

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім

Кітаптан

Балалар «білемін» кестесін толтырып, белгілі бір жануар туралы білетінін айтады.

Не білгісі келетінін жазады.

(Т) Ақпарат көзімен жұмыс.

Мақсаты: ақпаратты іріктеп алу.

Оқушылар ортақ жануарлар түрі бойынша топқа бөлінеді де жануарлар туралы энциклопедиядан топтасып ақпарат іздейді де, кестеге түсіреді.

(Ұ) Бейнежазба «Жануарлар әлеміне саяхат»

Мақсаты: Бейнежазба бойынша ақпаратты іріктеп алу.

Оқушылар жануарлар туралы телебағдарлама көрсетіледі. Телебағдарламадан алынған ақпаратты «үйрендім» кестесіне толтырады. Энциклопедиядан оқыған ақпаратты салыстырып, кестеге жазады.

Сергіту сәті:

(Т) Кестемен жұмыс.

Мақсаты: жинақтаған мәліметті саралау, сызба арқылы нақты деректермен дәлелдей білуге дағдылану.

Оқушылар толтырылған кестелерін топта талқылап, таңдаған жануарлар туралы постер құрастырады, дерек көзіне сүйене отырып, постерлерін қорғайды.

Бағалау түрі:

«Басбармақ» арқылы өзара бағалау.

https://www.youtube.com/watch?v=W_RmDBZBAT8

кесте

энциклопедия

https://www.youtube.com/watch?v=oBEDcJ7x76w

Постерлер

Соңы

3 мин

Рефлексиялық-бағалау кезеңі«Блоб ағашы» арқылы бағалау, кері байланыс жасау.

«Блоб ағашы»

Қосымша мәліметтер

Дифференциациялау - оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалайша түрделендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалайша жоспарлайсыз?

Жоспардағы тақырыпты қиыстырыңыз. Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру, АҚТ-ны байланыстыру.

Сұрақ-жауап

Өлшемдер бойынша

Сыйластық

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері анық па?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?Дифференциялау жоспарым жүзеге асты ма? (тапсырмалары сәйкес болды ма?)

Уақыт дәлдігі қалай болды? Жоспарыма қандай өзгерістер

енгіздім?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз?

Қорытынды баға

Қандай екі әдіс өте сәтті болды (оқыту мен үйрену)?

1:

2:

Қандай екі әдіс-тәсіл толықтырылуы тиіс (оқыту мен үйрену)?

1:

2:

Келесі сабағымда ескеретіндей сынып және жеке оқушы жайында қандай мәлімет алдым?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Ораза айт намазы уақыты Қазақстан қалалары бойынша
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
Пікір жазу