Электромагнитті жарық табиғаты. Жарық жылдамдығы. Физика, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.2 С Толқындық оптика | Мектеп: | ||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 11 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы | Электромагнитті жарық табиғаты. Жарық жылдамдығы | ||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 11.6.1.1 - жарық жылдамдығын анықтаудың зертханалық және астрономиялық әдістерін | ||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары | 1. жарық жылдамдығын анықтаудың астрономиялық және зертханалық әдістерін сипаттайды 2. жарық жылдамдығын анықтаудың астрономиялық және зертханалық әдістерін пайдаланып есептеулер жүргізеді 3. жарық жылдамдығын анықтаумен байланысты мәселелерді шешеді. | ||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Білу және түсіну: жарық жылдамдығын анықтаудың астрономиялық және зертханалық әдістерін сипаттай алады Қолдану: жарық жылдамдығын анықтаудың астрономиялық және зертханалық әдістерін пайдаланып есептеулер жүргізе алады Жоғарғы деңгей дағдылары: жарық жылдамдығын анықтаумен байланысты мәселелерді шеше алады. Күрделі есептер шығара алады. | ||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Пәнге қатысты лексика мен терминология
| ||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту | Өзіне және өзгелерге құрмет: Сұрақ жауап кезінде ойын жүйелеп айтады және өзгелердің жауабын тыңдай білулерін Ынтымақтастық: Берілген тапсырмаларды жұппен және топпен бірлесе отырып орындау | ||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Математика | ||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Интерактивті тақтаны пайдалану | ||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | ||||
Сабақтың басы 3 минут | 1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Түгендеу. Оқушыларға тақырыпты аштыру. Оқушыларға жарықтың жылдамдығы және оны қалай өлшеуге болатындығы туралы не білетіндігі туралы сұрақтар қою. | |||||
Сабақтың ортасы 10 минут
7 минут 5 минут 10 минут | 2. Оқушылар жарық жылдамдығын өлшеудің әртүрлі тәсілдерін көрсететін үш бейнеролик қарайды. (a) Жарық жылдамдығын өлшеу 1 (b) жарық жылдамдығын өлшеу 2 (c) Физо жарық жылдамдығын өлшейді 3. Мұғалім жаңа тақырыпты түсіндіре отыра Power Point презентациясын пайдаланып жарық жылдамдығын өлшеу туралы пікірталас арқылы сабақ жүргізеді. 4. Мұғалім 1 дидактикалық материалдан мысалдарды қолдана отырып, жарық жылдамдығын есептеу алгоритмін шешуді түсіндіреді. 5. Оқушылар дидактикалық материалдан есептерді жұппен немесе жеке шешеді. Барлық сыныпқа шолу | Бейнеролик Презентация Дидактикалық материал 1 Дидактикалық материал 2 | ||||
Сабақтың соңы 5 минут | Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Мен бүгінгі сабақты меңгердім бе? Қай тақырып қиын болды? Түсінбеген жерім бар ма? Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады | |||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||
Саралау жеке және топтық қолдау арқылы жүзеге асырылады. Сабақ соңында барлық оқушылар сабақтың мақсатына жетеді, осы мақсатқа жету үшін оларға scaffolding беріледі | Жазбаша және ауызша жұмыс арқылы. | Денсаулықты нығайту әдістері үзіліс пен жаттығу, тұру, созылу және серуендеу сияқты әдістермен қолданылады. | ||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | ||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру