Жобаны жоспарлау және құрастыру. Музыка, 6 сынып, сабақ жоспары. 2 сабақ.
Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4- бөлім: | Мектеп: | ||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||||||
Сынып: 6 | Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: | ||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Жобаны жоспарлау және құрастыру 2 сабақ | ||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 6.2.1.1 – музыкалық-шығармашылық жұмыс жасау үшін идеялар ұсыну, жоспарлау және музыкалық материалға интепретация жасау; 6.2.2.1 – музыкалық аспаптар мен дауысын қолдана отырып, музыкалық композициялар шығару және импровизация жасау; 6.2.2.2 – компьютерлік бағдарламаларды (Audacity, Soundation, Windows Movie Maker, Киностудия) қолдана отырып, музыкалық композицияларды редакциялаужәне интерпретация жасау | ||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты | Оқушылар:
| ||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | Оқушы:
| ||||||||||||||||||||
Тілдік міндеттер
| Оқушылар:
Түйінді сөздер мен фразалар:
Талдау сұрақтары:
| ||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
| ||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Жоба құрастыру барысында компьютер бағдарламаларын қолдану арқылы информатика пәнінен білімдерін қолдана алады. Жоба сюжетін, тақырыбын таңдауда әдебиет, тарих пәндерінен білімдерін қолдана алады. | ||||||||||||||||||||
АКТ дағдылары | АКТ дағдыларын мәлімет іздеу барысында, музыкалық сүйемелдеу құрастыру барысында дамыта алады. | ||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | Алдыңғы сабақта оқушылар музыкалық әрлеуді құрады. Кейіпкерлерді дыбыстады. Сонымен қатар фильмді дыбыстаудың әдістерін талдап талқылады. | ||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||
Сабақтың басы
3 минут
10 мин. 5 мин. | Ұйымдастыру кезеңі. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлерін түсіндіру. Тапсырма. Сыныпта талқылау. Алдыңғы сабақта жоспарлаған идеяларымен бөлісу. Топта өз рөлдерін анықтау. Шығармашылық жұмыс жоспарын кестеде көрсету.
Жоспарыңызды сынып алдында таныстырыңыз:
| Таныстырылым | |||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
20 мин.
| Тапсырма. Талқылау және музыка шығару. Шығармашылық жобаны құру бойынша жұмысты жалғастыру.
Бағалау критерийлері:
Шығармашылық жобаның уақыты: 1-1,5 минут. Кино немесе анимациядағы кейіпкерлерді дыбыстау жұмысы. (Оқушыларға алдын-ала Audacity, Soundation, Киностудия бағдарламалары енгізілген ноутбуктерді дайындау) Музыкамен әрлеу жұмысы; Саундтрек бойынша жұмыс жасау; Дыбыстық әсерлермен жұмыс жасау. Тапсырма. Шығару және импровизациялау. 1-нұсқа. Анимациялық фильмге трейлер құрастыру. «Алдар Косе. «Кунфу Панда -3»; «Гарри Потер» т.б. Трейлерді жоспарлауға көркемдеуші құралдарды, музыкалық аспаптарды, музыкалық бағдарламаны,дауысты, қолданбалы заттарды қолданыңыз. Трейлер ұзақтығы 1-1,5 минут.. 2-нұсқа. «Комикс» кескіндеме техникасын қолданып, анимациялық фильмге трейлер жоспарлау. Негізгі суреттерді салып, оларды дауыспен дыбыстап, музыкалық аспаптармен суреттеу. Фильмнің мазмұны мен кейіпкерлердің дауысын сақтау. Өз жұмысын таныстыру және өзгенің жұмысына кері байланыс беру. | Компьютерлер планшеттер, т.б. Audacity, Soundation, Киностудия бағдарламалары
| |||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 2 мин. | Рефлексия. - Топта не сәтті орындалды? - Қандай қиыншылықтар болды? - Келесі сабаққа не қажет? - Өз көрсетіліміңізді қалай ұйымдастырасыз? | ||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||
Музыкалық қабілеті жоғары оқушылар музыкалық бағдарламаларды қолданып, кейіпкерлерге музыкалық жабдықтау жасайды. Кейбір оқушылар өз рөлдерін өте жақсы сомдайды. | Бағалау критерийлері: Топтық жұмысты орындау барысында бағалау. Музыканы талдау кезінде бағалау. Мұғалім бақылауы. Кері байланыс. | Денсаулықты сақтау тәсілдері. Белсенділік жаттығулары. | |||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? | |||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру