Терезеден көрінетін көріністер. Музыка. 1 сынып. Сабақ жоспары.
Сабақ: Өнер – музыка 5C-бөлім: Саяхат Терезеден көрінетін көріністер | Мектеп: Көкшетау қаласының физика-математикалық бағыттағы Назарбаев Зияткерлік мектебі | |||||||||||
Мерзімі: 09.02.14 | Мұғалімнің аты-жөні: Магавина Г. Ғ. | |||||||||||
Сынып: 1 в | Сабаққа қатысқан оқушылар саны: 20 | Сабаққа қатыспаған оқушылар саны: 0 | ||||||||||
Осы сабақты меңгеруге қол жеткізетін оқыту мақсаттары | 1.2.1.1 өз дауысы мен музыкалық шулы аспаптарды, дыбыстарды, әуендерді, ырғақтарды қолдана отырып еркін зерттеу жүргізу 1.2.1.2 түрлі дыбыс композицияларды шығармашылық түрде ұсыну және зерттей бастау (қарапайым соқпалы музыкалық аспаптар арқылы) | |||||||||||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар:
Оқушылардың көпшілігі: • ұрмалы аспапта ойнау барысында бақылау жүргізу • Ортақ импровизацияға қосылу • Өз жұмысы жайлы жалпылама пікір айту Кейбір оқушылар: жеке дыбыстардың таңдалуын дәлелдеу қажет жағдайда басқа оқушыларға бақылау жүргізу өз жұмысына баға беру | |||||||||||
Тілдік мақсаттар: | Оқушылар • өз жұмысына түсініктеме беріп өзгертулер енгізу Пән лексикасы мен терминологиясы: Қаттырақ, ақырынырақ, импровизация, жоғары, төмен Диалог үшін қажетті сөз тіркестері: Талқылауға арналған сұрақтар: Мен бұл дыбысты …. өзгертуші едім Неліктен ... екенін айта аласыз ба? • … бөліктері жақсырақ шықты деп есептейсіз? • … сіз, бұл бөліктерді қалай жақсартуға болады деп ойлайсыз? | |||||||||||
Құндылықтар | Ынтымақтастық- басқа оқушылармен жұмыс жасау, топтарда жұмыс істеу барысында оқушылардың бір- бірен қарым- қатынасы жақсара түседі | |||||||||||
Пәнаралық байланыс | Дүниетану- әр түрлі парововздаржың суретіне сай дыбыстар шығару | |||||||||||
Алдыңғы білім | Дыбыс пен екпіннің көмегі арқылы ұтымды импровизациялау. Ұрмалы аспаптардың дыбыстарын өзгерту, символдар мен дыбыстардың қосылуы, музыкалық емес стимулдардан дыбыс жаңғырту. Оқушылар өткен сабақта «Тұлпарым» әнін үйренді, әр түрлі дыбысқа сәйкес қимылдар жасап импровизациялады. | |||||||||||
Жоспар | ||||||||||||
Сабақ кезеңдері | Жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | ||||||||||
Сабақтың басы Сабақтың ортасы Сабақтың соңы | Сабақ басталмас бұрын паровоздың дыбысы шығарылады. Оқушылармен сәлемдесу Оқушылар шеңбер бойымен тұрып мұғаліммен бірге паровоз дыбысын дыбыстайды. Оқушылармен әңгімелесу - балалар, паровозға мініп қай жаққа саяхатқа шығатындарың туралы ойланыңдар, өз қиялдарыңды сныппен бөлісіңдер.
Мультфильмдерден үзінділер көрсетіледі «Паровозик из Ромашкова», «Веселые паровозики Чаггингтона» Мультфильм көру барысында оқушылардан паровоздың дыбысын жасауды сұраңыз, және паровозбен келе жатып терезеден не көргендерін баяндауды айтып беруін сұраңыз. Шығармашылық тапсырма Оқушыларды бірнеше топқа бөлу. Топтағы оқушыларға көрген мультфильмнің бір бөлігін сахналауды сұраңыз. Оқушылар дыбыстарды музыкалық- ұрмалы аспаптармен жаңғыртулары тиіс. Презентация Әр топ өз жұмысын таныстырады Ән айту- музыкалық-орындаушылық әрекет: «Балдырғандар жыры» әнін қайталау Рефлексия Мультфильмдегі паровоздар бейнеленген карточкаларды оқушыларға тарату, олар кейіпкерлердің атауларын және дыбыс бояуларын анықтайды. | Бейнероликтер Музыкалық аспаптар Әннің жазбасымен сөзі Паровоздар бейнеленген карточкалар | ||||||||||
Қосымша ақпарат | ||||||||||||
Дифференциация – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды игеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Құндылықтармен байланыстар (тәрбиелік элемент) Пәнаралық байланыстар Денсаулық және қауіпсіздік | ||||||||||
• шығармашылық тапсырма орындау кезінде нәтижені дифференциациялау • Сонымен қатар оқушы жетелеуші қызметін атқара алады • Соңғы тапсырмада қиынырақ ырғақтарды ұсыну | бақылау, тыңдау Оқушылар уақытында кірісіп қосыла ма? Өз жұмысын қалай бағалайды? | |||||||||||
Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Оқушылар бүгін нені үйренді? Сабақтағы көңіл-күй неге ұқсас болды? Менің дифференциялық тұрғыдағы көзқарасым жақсы жұмыс істеді ме? Мен уақытында үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуді қалар едім? |
| |||||||||||
Қорытынды баға Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (сабақ беру туралы, сондай-ақ үйрету туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсартатын еді (сабақ беру туралы, сондай-ақ үйрету туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Мен сабақ барысында сынып және жекелеген оқушылар туралы келесі сабаққа дайындалуыма көмектесетін қандай деректерді білдім? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?