Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу(1 сағ) (білімдерін бекіту). Математика, 5 сынып, сабақ жоспары.
Сабақ жоспары
5.3В - бөлім Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану. | Физика-математика бағытындағы НЗМ Орал қаласы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Кариева Г.Ж | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: | Ондық бөлшек. Ондық бөлшектерді оқу және жазу(1 сағ) (білімдерін бекіту) | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 5.1.1.14 ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін түсіну, мысалы, 1,3 және 1,30; | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар: ондық бөлшек түрінде жазылған сандардың теңдігін біледі, мысалы, 1,3 және 1,30; Пәнге қатысты лексика мен терминология: - бүтін бөлік, бөлшек бөлік; - ондық бөлшек; - үтірмен ажыратылатын таңбалар саны; - үтірден кейінгі таңбалар саны; - ондық, жүздік, мыңдық және т.с.с. үлестер; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер: Сіз бұны қайта түсіндіре аласыз ба? Маған тағы да көрсетіңізші? Неге осылай жасап жатырсыз/жасадыңыз? Қалай / жасап жатырсыз/жасадыңыз? Бұл жауап қалай шықты? Мен түсіндіргеніңізді естімедім/ түсінбедім. Х дегеніміз не? Алғашқы / келесі / соңғы қадам қандай? Нәтижие қандай болуы мүмкін? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
| сыни тұрғыдан ойлау арқылы білімге деген сүйіспеншілікті қалыптастыру. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Ондық бөлшектердің шығу тарихы жөнінде мәліметтер беру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім | Ондық бөлшектерді оқу және жазу дағдыларының болуы. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Басы 3 – мин
|
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 - мин | «Ұзындық және масса өлшем бірліктеріндегі қатынастар» Мақсаты: ұзындық мен масса бірліктерінің арасындағы жаңа қатынастарды аудара білуге ықпалдасу Сипаттама: оқушыларға ереже ұсынылады, оны қолдану үшін тапсырма беріледі. №1 Ауызша тапсырма: Бос орынды толтыр 1 см =…мм; 1м = …см; 1 км = …м; 1 кг = …г. №2 Өлшем бірліктері арасындағы байланысты пайдаланып, х-тің орнына үлестермен мәндерін қой a)1 см = x м; 1 м = x км; 1 мм = x см; b)1 г = x кг; 1 кг = x т;1 кг = x ц; c)1 мм = x см;1 мм = x дм;1 см = x м; Мұғалім қызметі: Оқушыларға нұсқау мен бағалау критерийін береді, бағалайды Оқушы қызметі: ереже бойынша тапсырманы орындайды Бағалау: 9 мысалдың 8 дұрыс орындайды. | презентация | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
10 - мин | Формативті бағалау: «Математикалық диктант» Мақсаты: Ондық бөлшектерді оқу мен жазу дағдысын тексеру Сипаттама: Оқушыларға 10 ондық бөлшек оқылады, есту бойынша дұрыс жазуы қажет Мұғалім қызметі: Оқушыларды математикалық диктант ережесімен таныстыру, бағалау критерийін беру, бағалау Оқушы қызметі: 10 ондық бөлшекті есту арқылы жазу Бағалау критерийі: 10 мысалдың 9 дұрыс орындайды | Диктант тапсырмалары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 - мин | VIII. Рефлексия(оқушылар тақырып бойынша кері байланыс парағын толтырады) - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге: №1
№2 Өрнектеңіз: а) дециметрмен: 3 мм; 2 см; 5 дм 8 см; 6 дм 2 см 5 мм; b) метрмен: 45 мм; 6 дм; 3 см; 2 м 87 см; с) килограммен: 4 г; 57 г; 214 г; 5 кг 5 г; d) в тоннах: 3 т 258 кг; 24 т 39 кг; 548 кг; 2548 кг. | топша | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау топтық жұмыстарда жекелеген оқушыларға қолдау көрсету арқылы жүзеге асырылады | Оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдер: өзара бағалау, топтық жұмысты бағалау, марапаттау | Презентацияны қолдану кезінде қауіпсіздік техникасы сақталады. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?