file loc phone login_m arrow_left arrow_right author ca cat compl coms del down fav fav_del fav_m fav_m_del fb gp left like login mail od reply right search sort sort_down sort_m sort_up tw up view vk ya

х+(25-6) =38 түріндегі теңдеу. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.


Қысқамерзімді жоспар

Пән:

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

1В-бөлім: Сандық және әріптік өрнектер. Теңдеулер

Мектеп: Талдықорған қаласының физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Кудабаева А.К

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

х+(25-6) =38 түріндегі теңдеу

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

2.2.2.2 көбейту мен бөлуге құрылған қарапайым теңдеулерді,

х+(25-6) =38; (24-3) -х=8;

а+6=7+80 түріндегі күрделі құрылымы бар теңдеулерді шешу

 Сабақ мақсаттары

х+(25-6) =38 түріндегі күрделі теңдеулерді шешу

 Бағалау критерийлері

х+(25-6) =38 түріндегі теңдеулерді шешеді.

 Тілдік мақсаттар

 

  • Теңдеуді шешу әдісін математикалық терминдерді пайдалана отырып түсіндіру;

Өмірдегі түрлі жағдайларды модельдейтін өрнектерді ұсыну

 Құндылықтарды дарыту

 

Оқушылар топпен, жұппен жұмыс кезінде өзара көмек беруге, қолдау көрсетуге ұмтылады. Математика пәніне деген қызығушылықтары артады.

Құндылықтарды дарыту/әлем азаматы/көпмәдениеттілік/

 /интернационализм

Білімдерін өмірде пайдалану

 Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, ғылымға кіріспе

 АКТ қолдану дағдылары

Сан қатарын табуға берілген тапсырма негізінде.

Бастапқы білім

Оқушылар жай теңдеуді шешу дағдыларын еске түсіреді.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 минут

І.Ұйымдастыру бөлімі.ІІ.Психологиялық дайындық:Математика сырлары,Қызықтырды біздерді.Сабаққа бірге қатысуға,Шақырамыз сіздерді.

слайд

Сабақтың ортасы

25 минут

(Ұ, МК) «Кім жылдам?» ойыны

Мақсаты: өткенді қайталау, оқушылырды сабаққа дайындау, қызығушылығын ояту.

- Қосудың компоненттерін ата.

-Азайтудың компоненттерін ата.-Белгісіз азайғышты қалай табамыз?

-Белгісіз азайтқышты қалай табамыз?-Белгісіз бірінші қосылғышты қалай табамыз?

- Белгісіз екінші қосылғышты қалай табамыз?

-Құрамында белгісіз айнымалысы бар өрнекті қалай атаймыз?

-Теңдеу мен өрнектің қандай ұқсастығы мен айырмашылығы бар?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

х+(25-6) =38 түріндегі күрделі теңдеулерді шешу.

Бағалау критерийлерін шығару.

(Ұ) «Ой қозғау»

(Т) Шешу алгоритмін пайдаланып, топтарға күрделі теңдеуді шешуді ұсыну.

Теңдеу құр және шеш: «32 және 4 сандарының айырмасын алу үшін 8 санын қай санға қосу керек?».

а+(46-8)=80 х+(13-8) = 45

теңдеулерді түсіндіріп шығару сұралады.

Қалыптастырушы бағалау

х+(52-6)= 70 х+(65-7)=70

Слайд,

қима қағаздар

Сабақтың соңы

5 минут

Қорытынды. Бекіту.- Балалар, сонымен біз нені үйрендік? Не білдік? Бағалау.Баспалдақ парақшасы арқылы бағаланады.

Баспалдақ парақшалары

Дифференциация – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Толық нұсқасын 27 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу