Көбейту кестесі мен бөлудің сәйкес амалдарын оқып үйрену және есте сақтау. Математика, 2 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Пән:Матматика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

2A тарау: Көбейту және бөлу амалдарымен танысу

Мектеп: Талдықорған қаласы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Күн

Мұғалімнің аты-жөні : Сейсембаева С.И.

Сынып:

Қатысқандар:17

Қатыспағандар саны: 0

Сабақ тақырыбы

Көбейту кестесі мен бөлудің сәйкес амалдарын оқып үйрену және есте сақтау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.2.13 Бір таңбалы сандардың көбейту және сәйкесінше бөлу кестесін білу

2.1.1.8 Көп таңбалы сандарды салыстыру

 Сабақ мақсаттары

Бір таңбалы сандарды көбейтуді үйренеді және оған сәйкесінше бөлу кестесін біледі.

Көптаңбалы сандарды салыстырады.

 Бағалау критерийлері

Көбейту кестесін және оған сәйкес бөлу жағдайларын біледі;

Кестелік көбейту мен бөлуге берілген тапсырмаларды орындай алады.

 Тілдік мақсат

 

  • көбейту, есе, көбейту, бірнеше рет қосу
  • бөлу, бөлу, бірнеше рет алу
  • амал, кері амал, нәтиже
  • заңдылық, сандық заңдылық, диаграмма

ер біз..., … болады

 Құндылықтарды дарыту

 

 

Сабақ барысында оқушылардың бір – бірін тыңдау, көмектесу, жұптасып тапсырма орындау, диалогтық сөйлесу мәдениеті қалыптасады.

 Пәнаралық байланыстар

Берілген тақырыпқа байланыст танысытырылым және өздік жұмыстарын орындау арқылы АКТ пәнімен байланыс орнайды.

Алдыңғы меңгерілген білім

Көбейтуге кері амал ретінде бөлуді оқып үйрену

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

,Сабақтың басы

(Ұ) Оқушылармен шеңбер құру.

Ойға толсын санамыз,

Бестік болсын бағамыз.

Баласындай бір үйдің,

Тату болсын арамыз.

Сабақ ортасы

(Ұ)Өткен көбейту кестесін пысықтау мақсатында әр оқушы өздік жұмысын орындайды. Берілетін уақыт 5 минут.

1) Өздік жұмыс.

2х5 3х6 4х6

2х8 3х5 4х8

2х6 3х4 4х9

2х7 3х8 4х5

2х4 3х9 4х7

2х9 3х4 4х4

Өздік жұмысын орындап болғаннан кейін дәптермен жұмыс орындалады.

2) Сандарды цифрмен өсу ретімен жаз.

Сегіз жүз қырық сегіз, екі жүз алты, алпыс бес, жиырма екі, тоғыз жүз елу үш, төрт жүз алпыс. (3 – слайд)

Дәптерге жазылған сандар қатарын тексеру.

22, 65, 206, 460, 848, 953. ( 4 – слайд)

3) Қызығушылығын ояту:”Ой толғау” әдісі ауызша сұрақ – жауап түрінде алынады.1. Қосу амалының компоненттерін кім айтып жібереді?2. Азайту амалының компоненттері?3. Көбейту амалының компоненттерін кім айтып жібереді?4. Бөлу амалының компоненттерін атау?5. Көбейткіштердің орындары ауысқанымен не өзгермейді?6. 2 минутта қанша секунд бар?7. 1 тәулікте қанша сағат бар?8. 1 ғасырда қанша жыл бар?

9. 1 дм қанша см – ді құрйды?

10. 1 аптада неше күн?

11. 1 жылда қанша ай бар?

4) Математикалық диктант. Оқушылар тыңдау арқылы берілген тапсырманы тыңдай отыра тек жауаптарын жазады.

96 мен 24 – тің айырмасы

25 пен 25 – тің қосындысы

Азайғыш 99,азайғыш 38,айырманың мәнін тап,

999 кейін 2 сан атта,

89– дың алдындғы сан,

355 – ден кейінгі сан.

72, 50, 61, 1000, 88,356

5) (МК,Ұ) Жазылған жауаптарды сұрақ – жауап әдісі арқылы пысықтағаннан кейін, 5 – 6 слайдтар бойынша 5 – ті көбейту кестесімен таныстырылып оған сәйкес бөлу амалдары қарастырылады.

(5,6 – слайдтар)

6) (МК,Ұ) №1 тапсырманы дәптерге орындау, ауызша оқу, түсіндіру.

7) №2 есепті орындау.

1 дәптер – 8 тг

5 дәптер - ?

Шешуі: 5х8=40 тг

Жауабы: 5 дәптер 40 теңге тұрады.

8) (Ұ) Сергітусәті.

Орнымыздан тұрайық 

 Алақанды соғайық

Бір отырып, бір тұрып

Сәл демалып алайық

9) (Ж) Жұппен жұмыс.

3,4 көбейту кестесіне бір – бірінің дәптерлерін алмастыру арқылы мысалдар жазу және орындау.

8)Жұмбақтарды шешейік.Шығармақ боп кеше есеп,Жиналғанды бес есек.Үшеуі ұйықтап отырды,Ынталысы неше есек.(2)Мына алты ақ алма,Нұрбибі мен жанарғаҮш сарысы - Анарға,Қызыл алма – Манарға.Қанша сонда бар алма?(10) т. б.

Таратпа материалдар

Таныстырылым

Сабақтың соңы

Кері байланыс.

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабілеті төмен оқушыларға сан қатарындағы сандарды кіші сандарға аттату ұсынылды. Қабілеті жоғары оқушылар өздері сан таңдап, өздері жұмысты жеке жүргізе білді.

Оқушыларға берілген практикалық жұмыстар арқылы әр баланың сабақты қаншалықты қабылдағанын тексеру арқылы бағалаймын

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақталу сергіту сәтін орындау барысында қарастырылады.

Оқушының аты – жөні-------------------------------------------------------

Өздік жұмыс.

2х5= 3х6 = 4х6=

2х8= 3х5= 4х8=

2х6= 3х4= 4х9=

2х7= 3х8= 4х5=

2х4= 3х9= 4х7=

2х9= 3х4= 4х4=

Оқушының аты – жөні-------------------------------------------------------

Өздік жұмыс.

2х5= 3х6 = 4х6=

2х8= 3х5= 4х8=

2х6= 3х4= 4х9=

2х7= 3х8= 4х5=

2х4= 3х9= 4х7=

2х9= 3х4= 4х4=

Оқушының аты – жөні-------------------------------------------------------

Өздік жұмыс.

2х5= 3х6 = 4х6=

2х8= 3х5= 4х8=

2х6= 3х4= 4х9=

2х7= 3х8= 4х5=

2х4= 3х9= 4х7=

2х9= 3х4= 4х4=



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
Пікір жазу