Құпия кодтар. Математика, 1 сынып, сабақ жоспары.


САБАҚ: математика

3 В бөлім: Өрнектермен танысу

Көкшетау қаласындағы Физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі.

КҮНІ:

МҰҒАЛІМНІҢ АТЫ-ЖӨНІ:

СЫНЫП: 1

ҚАТЫСҚАНДАР САНЫ:

ҚАТЫСПАҒАНДАР САНЫ:

Тақырыбы

Құпия кодтар

ОҚУ МАҚСАТЫ:

АА1.1.Әріпті өрнектер туралы түсінігі болу

 САБАҚТЫҢ

 МАҚСАТЫ:

  • Қарапайым өрнектерді құрастырады.
  • Санды және әріпті өрнектерді ажыратады.
  • Өз  бетінше  шешім  қабылдап,  қорытынды  шығару, ой-пікірін білдіре алады.

 Бағалау критерийлері

Әріпті өрнектерді ажырата алады; Әріпті өрнектерді құрастыра алады және жаза алады.

 ТІЛДІК МАҚСАТ:

Салыстыру тілі мен таңбаларды қолдану арқылы әріпті өрнектерді салыстырады, жазады

Алдыңғы меңгерілген білім

Белгісіз санмен іс-әрекет

Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланғаніс-әрекет

Дереккөздер

Сабақтың басы

І. Ұйымдастыру. 2. Психологиялық дайындық Оқушылар жұппен тұрып, бір-біріне тілек айтады.

Ойын: «Қалаларға саяхат»

Астана

17+5 Қарағанды

Көкшетау 35+15

70-8

Өскемен

Алматы 68-18 16+50

Талдықорған

45+30

Сабақтың ортасы

(МК)Сандарды өсу ретімен қою арқылы сөз шығару.

38 6 26 18 46 И Қ П Ұ Я

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау, жетістік критерийлерін анықтау.

/оқушылар жетістік критерийлерін өздері айтады/

(Ө)Математикалық диктант

- а мен 16-ның қосындысы; 30 мен а-ның айырмасы; 15-тен 9-бен а-ның қосындысын азайт.

Тексеру:а+16 30-а 15-9

- Қандай өрнектер жаздық? /әріпті өрнектер/

-Оны шығару үшін не істеу керек?

/оқушылардың жауаптарын тыңдау, әріпті өрнектің мәнін табу алгоритмін қайталау/

(Ж)Құпия код

Тапсырма: 10 + х өрнегінің мәнін табу.

Мұндағы х = 20, 50, 90.

(Ө)Әріпті өрнектердің мәнін тап:

а + 5, мұндағы а = 12; 35; 50.

b - 8,мұндағы а = 28; 15; 36.

(Т)Есептің шешуін жаз. Әріптің орнына сан ойлап, олардың мәнін тап.

Бақта 5 алма ағашы және с алмұрт ағашы өсіп тұр. Бақта неше жеміс ағашы өсіп тұр?

Мысалы: Алма – 5 а.

Алмұрт – С а. ?жеміс ағашы

Шешуі: 5 + с c = 20 5 + 20 = 25

Жауабы:Бақта 25 жеміс ағашы өсіп тұр.

(Ө)Дәптермен жұмыс

Оқушылар дәптердегі тапсырмаларды орындап, әріпті өрнектердің шешу жолдарын талқылайды.

Презентация

Карточкалар

Жұмыс дәптерлері

Сабақтың соңы

Рефлексия:

Сөйлемдерді жалғастыр

*Мен ............. білдім.

*Мен үшін ......... қызықты болды.

*Мен ............... қиналдым.

Қосымша ақпарат

Дифференциация – Балаларға қалай көмектесесіз? Қабілетті балаларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – оқушылардың білімдерін қадағалауды қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралыұ байланысденсаулық пен қауіпсіздікАҚТҚұндылықтар

Күрделі әріпті өрнектер құрастыру.

Өзін-өзі бағалау

  • Өзара көмектесу

Бақылау

Сабақтың мақсатына жетім бе?

Оқушылар не үйренді?

Ынтымақтастық атмосферасы қандай болды?

Оқушылар арасындағы дифференциациялау бойынша іс-әрекеттер ұтымды болды ма?

Жоспарланған уақытты ұстандым ба? Жоспардан қандай шегіністер жасадым және неліктен?

Қорытынды бағалау

Сабақтың ең ұтымды кезеңдерін атаңыз.

1:

2:

Сабақты жақсартуға септігін тигізген екі сәтті атаңыз.

1:

2:

Келесі сабақтың өткізуіне септігін тигізетіндей осы сабақтан сынып және жеке оқушылар жайлы не білдім?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу