Мамандықтың бәрі жақсы. Қазақ тілі (орыс сыныбы), 4 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

  • Пән: Қазақ тілі
  • Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4
  • Мамандықтар әлемі
  • Күні:
  • Сынып: 4 С
  • Мектеп:
  • Мұғалімнің аты-жөні:
  • Қатысқандар саны:
  • Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Мамандықтың бәрі жақсы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.1.3.1 тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру / сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау / кесте толтыру / кластер құрастыру / болжау

4.4.5.1 дауыссыз б-п, қ-ғ, к-г дыбыстары кездесетін сөздердің емлесін сақтап жазу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: мұғалімнің қолдауымен тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, дауыссыз б-п, қ-ғ, к-г дыбыстары кездесетін сөздердің емлесін сақтап жазады.

Көптеген оқушылар: тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, дауыссыз б-п, қ-ғ, к-г дыбыстары кездесетін сөздердің емлесін сақтап жазады.

Кейбір оқушылар: тыңдаған материалдың мазмұны бойынша сұрақтарға толық жауап береді, дауыссыз б-п, қ-ғ, к-г дыбыстары кездесетін сөздердің емлесін еркін сақтап жазады.

Бағалау критерийлері

Тыңдаған мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

Жазуда к-г дыбыстары кездесетін сөздердің емлесін сақтайды.

Тілдік мақсаттар

Тік, тігінші

Құндылықтардыдарыту

Ынтымақтастық

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

Презентация

Бастапқы білім

Тақырыпқа қатысты сөйлемдер құрастыра алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

(Ұ) Қызығушылықты ояту.

«Сөйлемдер тізбегі» Оқушылар мұғалім айтқан сөйлемді жалғастырып бір сөйлемнен қосып тізбек жасайды. Тізбекке қосыла алмаған оқушы тізбектегі барлық сөйлемдерді қайталайды.

Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.

Сабақтың ортасы

5 мин

10 мин

3 мин

10 мин

(МК) «Суреттер сөйлейді». Оқушылар берілген суреттер арқылы тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен танысады. Жаңа сөздерді қатыстырып сөйлемдер құрастырады.

Тапсырманың мақсаты – оқушылардың сөздік қорын жаңа сөздермен толықтыру.

(Ө,Ж) «Кел, тыңдайық!» Оқушылар мәтінді тыңдап, тапсырмалар орындайды. Оқушылар жасаған жұмыстарымен жұпта бөлісіп, жауаптарын талқылайды.

Тыңдалым мәтіні:

 Бірде Ай тігіншіге келеді. Ай тігіншіден өзіне әдемі көйлек сұрайды. Тігінші Айдың бойын өлшейді және көйлек тіге бастайды. Ай келесі күні көйлегін алуға келеді. Бірақ көйлегі тар және қысқа болады. 

 - Мен дұрыс өлшемедім, - дейді тігінші. Сөйтіп, көйлекті қайта тігеді.

 Ай көйлегін алуға тігіншіге тағы келеді. Көйлегі тағы да қысқа болады.

 - Тағы да дұрыс өлшемедім, - дейді тігінші. Сонымен қайта өлшеп, қайта тігуге кіріседі.

 Ай тағы да көйлегін алуға келеді. Бірақ тігінші көйлектен екі есе үлкен айды көреді.

1-тапсырма. Мәтіннің кейіпкерлерін жаз.

_______________________________________________

2-тапсырма. Мәтін мазмұнына сәйкес келетін сөйлемдерді белгіле.

Сөйлемдер

ν

Тігінші Айға бірнеше көйлек тігеді.

Көйлектердің бәрі Айға тар болады.

Бірінші көйлек Айға қатты ұнайды.

3-тапсырма. Сұрақтардың біреуін таңдап, жауап жаз.

  • Қалай ойлайсың, неліктен тігіншінің көйлектері Айға қысқа және тар болды?

_______________________________________________

  • Мәтінді қалай аяқтауға болады? 3-4 сөйлеммен аяқтап жаз.

_______________________________________

Дескриптор:

  • мәтін кейіпкерлерін жазады;
  • мәтін мазмұнына сәйкес келетін сөйлемдерді анықтайды;
  • сұраққа жауап береді;

Кері байланыс. «Полюстер» арқылы жасаған жұмысына кері байланыс жасайды.

  • мен мәтінді түсіндім.

(Ө) «Ойлан, жаз». Оқушылар мәтін бойынша берілген сөйлемдерді дұрыс құрастырып жазады. Көп нүктенің орнына к немесе г әріптерінің бірін қояды. Тиісті тыныс белгілерді қояды.

К немесе Г?

  • көйле.... / Айға / тігінші / ті....ті
  • Айдың / қысқа / тар / көйле.....і / және / болады
  • ті.....еді / тігінші / Айға / көйле.... / неше
  • көйле.....тер / неге / тар / болады / Айға
  • Ай / көйле....ін / тігіншіге / келеді / алуға

Дескриптор:

  • сөйлемдерді дұрыс құрастырады;
  • көп нүктенің орнына тиісті әріпті жазады;
  • сөйлем соңына тиісті тыныс белгісін қояды;
  • қатесіз жазады.

Сабақтың соңы

7 мин

«Аяқталмаған сөйлемдер» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды.

  • Мен бүгін .................. білдім.
  • Маған бүгін .................

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Сабақбойынша рефлексия

Жалпыбаға

Сабақтың жақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралыдаойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
» 85 жастағы қызылордалық ақсақал 2 млн түп ағаш еккен
» 👦🏻👧🏻Елімізде қанша бала бар?
Пікір жазу