Өзіңнің Startup (стартап) қалай іске қосу керек. Информатика, 11 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп:

Күні:

Мұғалім аты-жөні:

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Өзіңнің Startup (стартап) қалай іске қосу керек

Бұл сабақта орындалатын оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.4.2.1 Startup (стартап) түсінігін баяндау

 Сабақ мақсаты

Startup (стартап) түсінігін баяндау

 Табыстық критерийлері

оқушы

  • Startup (стартап) ұығымын түсіндіреді;
  • startup жобалау мен іске қосудың кезеңдерін талдайды;
  • стартаптарға белгілері бойынша классификация жасайды.

 Тілдік мақсаттар

 

Оқушылар

  • Startup (стартап) ұығымын түсіндіре алады;
  • startup жобалау мен іске қосудың кезеңдерін атайды.

Пәндік лексикасы мен терминология:

Стартап – стартап – startup

Диалог/жазу үшін қажетті сөз тіркестері топтамасы:

  • Startup –бұл ... ұйым
  • Создать стартап – это лишь половина дела, …
  • Startup жобалау мен іске қосудың кезеңдеріне ... жатады.
  • Стартап … деген кластарға бөлінеді

 Құндылықтарды бойға сіңіру

 

 

Құндылықтарды қалыптастыру қарым-қатынас құру кезінде ынтымақтастық дағдыларын, топпен жұмыс жасауды, сыни ойлауды дамыту арқылы жүзеге асырылады

 Пәнаралық байланыстар

Информатика, өнер, математика сабақтарында талдау, абстракция, модельдеу арқылы түрлі мәселелерді шешу.

Осыған дейін меңгерілген білім

Бұл термин бұқаралық ақпарат құралдарында, Интернетте, жарнамалық баннерлерде және т.с.с. жиі қолданылады

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Жоспарланған сабақ іс-әрекеті

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақтың басы

Ұйымдастыру кезеңі

Сабаққа қатысып отырған оқушыларды түгендеу.

Оқушылармен бірге сабақ мақсатын, бағалау критерийлерін дауыстап айту.

Пәндік терминдерін қазақ латынннан орыс, ағылшын тілдеріне аудару (оқушы қиналған жағдайда көмек беру). Оқушылардың назарын шоғырландыру үшін осы бөлімнің соңына дейін өздерінің стартаптарын дайындаулары керектігін түсіндіру.

Электронды журнал порталы

Сабақтың ортасы

(К, Т) Сабақтың тақырыбын кеңейту үшін оқушыларды бейне-жазбаны қосыңыз: Стартап деген не?

(С, К) Экранда (тақтада) стартапты құру сызбасын көрсет

ЗАДАНИЕ 1

Сызбаны зерттеп, бейнені көргеннен кейін «Стартап деген не?» деген сұраққа беріңіздер.

ОМ

Startup (стартап) түсінігін баяндау

БК

Startup (стартап) ұғымын түсіндіреді

Дифференциация

Пәнге көбірек қызығушылық танытатын оқушыларды бүкіл әлемде үлкен танымалдылыққа ие болған сәтті стартаптар туралы әңгімелер табуға тапсырма беру және сыныпқа көрсету. Мысалы, Марк Цукербергтің Facebook әлеуметтік желісін құру идеясы бір кездері болған.

Дескриторлар:

оқушы

Берілген ресурстарды толықтай меңгереді

Стартап ұғымын түсіндіреді

Қазақстандағы және әлемдегі стартаптар мысалдарын келтіреді

Бағалау

Мұғалімнің кері байланысы

Стартап деген не? https://www.youtube.com/watch?v=4BtOcU1joQk

Стартап деген не? (Startup) — толық шолу … https://hiterbober.ru/business-terms/chto-takoe-startup.html

Стартап деген не? https://constructorus.ru/finansy/chto-takoe-startap.html

Стартаптың жобалауның 12 қадамдар

https://kontur.ru/articles/1493

Стартап деген не? http://www.temabiz.com/terminy/chto-takoe-startap.html#lp3

Студенттерді шағын топтарға біріктірУ, олардың әрқайсысында ақпарат қабылдаудың әртүрлі түрлері бар (көрнекі, аудио, кинестетикалық және сандық) және оқытудың әртүрлі деңгейлері бар оқушылары болуы тиіс.

ТАПСЫРМА 2

Информатика кабинетінде техника қауіпсіздігін және компьютерде жұмыс істегенде эргономиканы сақтаңыздар!!!

(Т) Интернетті қолданын зерттеу жүргізіп, стартапты жобалау мен іске қосудың кезеңдерін талдаңыздар. Жұмыс нәтижесін толтырылған кесте түрінде көрсетіңіздер:

Қадамдар

Көрсетілім

Ерекшеліктері

Pre-seed

Seed-«посев»

Прототип

Альфа-​версия

Жабық​бета-версия

Ашық​бета-версия

ОМ

Startup (стартап) түсінігін баяндау

БК

Startup жобалау мен іске қосудың кезеңдерін талдайды

Дифференциация

Пәнге көбірек қызығушылық танытатын оқушыларға екі тапсырманы орындауға беру:

1. Ең сәтті стартаптарды анықтайтын негізгі критерийлерін құрастырыңыз.

2. http://startup.techgarden.kz/ сайтының материалымен танысып, қысқвша талдау жазыңыз.

Дескриторлар:

оқушы

Берілген ресурстарды толықтай меңгереді

Кестені дұрыс толтырады

Startup жобалау мен іске қосудың кезеңдерін кесте бойынша сипаттайды (жұмыс барысында барлық оқушылардың белсенділігін арттыру үшін шағын топтың спикері рөліне пассивті оқушыны анықтау)

Бағалау

Өзін-өзі бағалау (тақтадағы дұрыс жауаптармен салыстыру)

От идеи к реализации: 12 этапов проектирования стартапа

https://kontur.ru/articles/1493

Что такое стартап?

http://www.temabiz.com/terminy/chto-takoe-startap.html#lp3

2 мин

Көзге арналған жаттығулар

ТАПСЫРМА 3

Информатика кабинетінде техника қауіпсіздігін және компьютерде жұмыс істегенде эргономиканы сақтаңыздар!!!

(К, С) Оқушыларды үш топқа топтастыру. Стартап классификациясы бойынша топтар: «Сәтті көшірмелер», «Агрессивті келгиндер», «Қараңғы аттар».

Топтарға тапсырмалар:

1. Стартап сыныбын көрсетіңіз (тип),

2. Оның артықшылықтарымен, кемшіліктерімен таныстырыңыз

3. Сұрақтарға жауап беріңіз:

• Стартаптың ерекшеліктері?

• Стартаптар үшін инвесторлар мен әзірлеушілер үшін не қызықты?

• Сіздің ойыңызша, бұл Стартаптың проблемалары мен мүмкіндіктері қандай?

ОМ

Startup (стартап) түсінігін баяндау

БК

стартаптарға белгілері бойынша классификация жасайды

Дифференциация

Пәнге көбірек қызығушылық танытатын оқушыларға келесі кестені толтыру.

Анықтама

Қызмет

Көніл аудару

Идеясы

Тақырып

Концепция

Жоба

Стартап

Дескриторлар:

оқушы

Берілген сұрақтарды толықтай меңгереді

Стартаптың артықшылықтарын дұрыс сипаттайды

Стартаптың кемшіліктерін дұрыс анықтайды

Бағалау

Өзара бағалау (екі жұлдыз бір ұсыныс)

Сабақ соңы

(Ф) жетістіктер баспалдағында өзін көрсету.

СаралауСіз қалайша көбірек қолдау көрсетесіз? Сіз қабілеті жоғары білім алушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

БағалауСіз білім алушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексересіз?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын сақатау

Саралауды тапсырмаларды таңдау, білім алушыға жеке қолдау көрсету, оқушылардың жеке қабілеттерін есекере отырып, оқу материалдары мен ресурстарды таңдау арқылы орындалады(Гарднердің көптік зият теориясы).

Интерактивті оқыту, дифференциялау

Көзге арналған жаттығу минуттары

Информатика кабинетінде техника қауіпсіздігін және компьютерде жұмыс істегенде эргономиканы сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/ оқу мақсаттары қолжетімді болды ма?

Бүкіл оқушылар ОМ-ға жетті ме?

Жоқ болса, неге?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Жалпы баға

Сабақтың қай екі аспектісі жақсы өтті (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты қалай жақсартуға болар еді (оқу мен оқыту тұрғысынан бірге ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып жайында немесе жеке оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу