Фон-Нейман архитектурасы. Информатика, 10 сынып, сабақ жоспары.
Бөлім | Мектеп: | ||||||
Уақыт: | Мұғәлімнің аты-жөні: | ||||||
Сынып: 10 | Қатысушылар саны: | қатыспағандар: | |||||
Сабақ тақырыбы | Фон-Нейман архитектурасы | ||||||
Осы сабақта қол жеткізілген оқыту мақсаттары (оқу жоспарына сілтеме) |
| ||||||
Оқу мақсаттары |
| ||||||
Бағалау критерийлері |
| ||||||
Тілдік мақсаты
| Оқушылар … компьютерде жұмыс істеу кезінде қандай қауіпсіздік ережелерін сақтау керектігі туралы пікір алмасу Терминдер мен нақты терминдер сөздігі: Регистр, басқару құралы, арифметикалық – логикалық құралы, орталық процессордың компоненттері Сөйлесу / жазу үшін пайдалы тіркестер жиынтығы:
| ||||||
Мәндерді саралау
| Құрмет пен ынтымақтастық: топтық және жұптық жұмыс, есту және тыңдау қабілеті; шығармашылық және шығармашылық: оқу үрдісі кезінде | ||||||
Пәндік байланыс | Өзін-өзі тану: жеке тұлғаның өзін-өзі тану қабілетін қамтамасыз етеді; Математика: проблеманы шешуге мүмкіндік береді; | ||||||
Алдын ала білімі | Фон-Нейман архитектурасы | ||||||
Сабақ үдерісі | |||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сыныптағы жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | |||||
Ұйымдастыру кезеңі 3 мин | Ұйымдастыру кезеңі: журналдың бар болуын тексеру, оқушыларды сабақ тақырыбы мен оның мақсаттарымен таныстыру. Активити Келесі мәселелер бойынша талқылау және кері байланыс үшін 3 минут :
| Сабаққа арналған презентация | |||||
7 мин 7 мин 8 мин
| Топтық жұмыс (4 оқушы) Флипчартта орталық процессордың құрамына не кіретінін және сипатын жазу. Жұмысты қорғау Орталық процессор неден тұрады? Басқару құралы (Control Unit) Жады регистрлері. (Immediate Access Store or Cache) Арифметикалық - логикалық құралы (АЛҚ) | 3 слайд 4 слайд 5 слайд 6 слайд | |||||
Зерттелген тақырыпты бекіту 10 мин | Қалыпта-стырушы жұмыс | ||||||
3 мин | Сабақты қорытындылау Сабақтың соңында оқушылар: 1) Сабақта менің жұмысыммен қанағаттанамын ба? 2) Мен үшін не түсініксіз? 3) Маған ұнаған ең жақсы сабақ барысының уақыты? 4) Қай мәселелерге қайтып оралғым келеді? | ||||||
Дифференциация - Сізге неғұрлым қолдау көрсетуді қалайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай міндеттерді қоюды жоспарлайсыз? | Бағалау - оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруге болады? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасы | |||||
Сабақ жоспарланады, сондықтан сенімсіз оқушыларға жұптық жұмыс қолданады, олар диалогта оқып, сенімді оқушыларға көзқараспен қарауға болады | Рейтингтер: Оқушылар сұхбатқа қатысу керек, әсіресе жұптың жұмысындағы әріптестерімен бірге, коммуникативтік дағдыларды дамытады. | Осы сабақта Қауіпсіздік ережелерінен қолданылатын элементтер. | |||||
Сабақ бойынша рефлексия Оқудың шынайы мақсатын / мақсатының мақсаттары ма? Барлық оқушылар орталық органға жетті ме? Егер жоқ болса, неге? Сабақта дифференциация дұрыс жасалды ма? Сабақтың уақыт кезеңдері болған ба? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге? |
| |
Жалпы бағасы Сабақтың қандай екі қыры жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау керек)? 1: 2: Сабақ туралы сабақта не жеке оқушылардың жетістіктерімен / қиындықтарымен нені көрсеттім, кейінгі сабақтарда не іздеймін? | ||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру