Қосылым түрі. Информатика, 7 сынып, сабақ жоспары.
«Бекітемін» ____________
Пән : Информатика 7 сынып
Ұзақ мерзімді жоспар тарауы: 7.1B: Желі және қауіпсіздік | Мектеп: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: | Қатысушылар саны: | Қатыспағандар: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы | Қосылым түрі. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ түрі | Жаңа тақырыпты игеру | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 7.1.3.1 компьютерлік желілерді жіктеу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты | Желіні орта түрі және ақпарат беру жылдамдығы бойынша жіктеу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сәттілік критерийі (СК) | білу 1. байланыс арналарын айқындайды Түсіну 2. қосылым түрін анықтайды қолдану 3. байланыс түрі бойынша байланыс арналарын сипаттайды 4. Желіні орта түрі және ақпарат беру жылдамдығы бойынша жіктеу 5. Мектеп және үй желілерін ақпараттық жылдамдығын салыстыру Синтез 6. өткізу қабілеті туралы есепі шешу бағалау 7. Бір-бірін бағалау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
| Оқушыладың колынан келеді ... • жұмыстың орындалуын сыни бағалауға(сөйлеу машықтарын) Пәнге тән лексика және терминология. сымсыз желілер, жердегі байланыс желілері, WI-FI, Bluetooth, Hotspot, талшықты-оптикалық, кабельдік және топология, 3G, 4G Диалогтар мен жазу үшін пайдалы сөз тіркестері: желі арқылы файлдарды тиімді тасымалдау үшін ... сымсыз деректерді беру жылдамдығын салыстырғанда ... | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу
| Міндеттерді орындауда ынтымақтастық, өзара сыйластық (жұп, топ, сынып). | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар | Физика және математика пәнімен пәнаралық интеграция, проблемаларды шешу және желілерді артықшылықтары мен кемшіліктері сипаттау. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдын ала білім | Оқушылар компьютерлік желіні, жергілікті және ғаламдық желілер арасындағы айырмашылықты біледі | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған қызмет | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ басы 10 мин | Ұйымдастырушылық кезеңі. «Mотивация. «Сабақ тақырыбын анықтау Мақсаты: оқушыларды сабаққа тарту, тақырты анықтау Анықтама:
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ ортасы 26 мин | Сұрақ: желілер қоршаған орта түрі және беру жылдамдығы бойынша қалай бөлінеді? Мақсаты: Сабақтың процесіне белсенді тарту Анықтама:
| Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ соңы |
| Презентация | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? | Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Саралау білімді іріктеуде, нақты оқушыдан күтілетін нәтижеде, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескеріп таңдауда көрінуі мүмкін (Гарднер бойынша көптік интеллект теориясы). Саралау уақытты ақылға қонымды пайдалануды ескеріп, сабақтың кез келген кезеңінде пайдаланылуы мүмкін. оқытушының арасуы Жоба бойынша бағытау және қолдау саралау, қажет болған жағдайда; оқушылардың дербестік дәрежесі. Саралау Ресурс: өткізіу тапсырмасы күрделілігі дәрежесі | Осы тарауды оқушылардың сабақ кезінде нені үйренгендерін бағалау үшін пайдаланатын әдістерді жазу үшін қолданыңыз. Процеске оқушыны белсенді тарту. Сабақтың соңында, басында өзін-өзі бағалау және рефлексия. Кестелерді толтыру, өзара бағалау. Сабақ барысында қалыптастырушы бағалау. | Денсаулық сақтаушы технологиялар. Пайдаланылатын жаттығу минуттары және белсенді қызмет түрлері. Қауіпсіздік техникасы ережелерінен осы сабақта қолданылатын тармақтар. Акцент: 1) информатика зерттеуде қауіпсіздігі ережелерін сақтауға. 2) білім алушылардың қалыпты гигиенасы туралы. 3) физминутка | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ-на жетті мен? Егер жетпесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай шегінулер болды және неліктен? |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет? | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру