Компьютерлік графиканың негізгі түрлері. Графика және жобалау. 11 сынып, сабақ жоспары.


Қысқамерзімді жоспар

Ұзақмерзімді жоспар: 1:

Мектеп:

Мерзімі:

Мұғалімдер:

Сынып:

Сабақта қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар:

Сабақ тақырыбы

Компьютерлік графиканың негізгі түрлері

Осы сабақта қол жеткізілетін оқыту мақсаты (оқу бағдарламасына сілтеме)

11.1.1.1. - растрлық, векторлық графикалық бағдарламалар редакторларының негіздерін білу және оларды қолдану

 Сабақ мақсаты

- растрлық және векторлық графика бағдарламаларының редакторларының жұмыс принциптерін зерттеу;

- оларды қолдану саласын түсіну.

 Бағалау критерийі

- растрлық және векторлық графика бағдарламаларының редакторларының жұмыс принциптерін біледі;

- оларды қолдану саласын түсінеді.

 Тілдік мақсат

 

Диалог / хат үшін пайдалы сөз тіркестерінің сериясы :

Суретті қарау кезінде көруге болады…

Маған ұнайды (менің суретімдегі түстің араласуы), себебі ...

Терминдер:

  • Редактор;
  • Бағдарлама ;

 Құндылықтар

 

 

Интернет ресурстармен және бағдарламалармен жұмыс істеу кезінде моральдық қасиеттерді сақтау.

 Саралау түрі

Мазмұны бойыншв. Креативтілік

 Пәнаралық байланыс

Информатика

АҚТ қолдану

Оқушылар сабақ тақырыбы бойынша интернет ресурстарынан мәлімет оқиды. Презентацияны жасау кезінде PowerPoint бағдарламасында жұмыс істейді.

Алдыңғы алған білімдері

Информатика пәнінде алған білімдерін қолдану

Сабақ барысы

Жоспар

Іс-әрекет

Ресурстар

Сабақ басы

5 мин

1.Сәлемдесу. Сыныпта коллаборативті орта құру.Жаттығулар.

2. Сабақ тақырыбымен танысу, сабақтың мақсатын қою және сабақта орындалатын іс-әрекетті анықтау.

Презентация

Сабақ ортасы

5 мин

3 мин

5 мин

15 мин

30 мин

  • мин
  • Жаңа материалды зерттеу

Векторлық графикалық редакторлар пайдаланушыға тікелей компьютер экранында векторлық суреттерді жасауға және өңдеуге, сондай-ақ оларды CDR, AI, EPS, WMF немесе SVG сияқты әртүрлі векторлық форматтарда сақтауға мүмкіндік береді

Векторлық редакторлардың негізгі құралдары:

  • Безье қисықтары-осы нүктелерде анықталған жанасу нүктелері бар тораптық нүктелер арқылы өтетін түзу, сынған және тегіс қисықтарды жасауға мүмкіндік береді;
  • Құю-шектеулі жерлерді белгілі бір түспен немесе градиентпен бояуға мүмкіндік береді;
  • Мәтін тиісті құралдың көмегімен жасалады, содан кейін жиі қисықтарға түрлендіріледі, суретті көру үшін пайдаланылатын компьютерде бар (немесе жоқ) қаріптерден тәуелсіз болуын қамтамасыз ету үшін қолданылады;
  • Геометриялық примитивтер жиынтығы;
  • Қарындаш - "қолмен" сызықтарды жасауға мүмкіндік береді. Мұндай желілерді құру кезінде тораптық нүктелердің көп саны пайда болады,одан кейін "қисықты жеңілдету" көмегімен құтылуға болады.
  • Ықшам –Зерттеу

Векторлық және растрлық редактор арасындағы айырмашылықтарды зерттеңіз. Кестені толтырыңыз:

Векторлық редактор

Расторлық редактор

Ұқсастығы

Айырмашылығы

5.Бейнебаян:

Векторлық және растрлық графика арасындағы айырмашылық. Photoshop және Illustrator.

6.Практикалық жұмыс.

PowerPoint презентациясында 5 слайд жасау:

* Векторлық редактор

* Растрлық редактор

Тапсырмаға бағалау критерийлері.:

1.5 слайдттық презентация жасайды;

2.PowerPoint бағдарламасын пайдаланады; Бағалау.

Практикалық жұмыс нәтижелерін талқылау

Векторлық графикалық редактор

https://ru.wikipedia.org/wiki/

Презентация

А4 форматындағы ақ қағаз

"Векторлық және растрлық графика арасындағы айырмашылық. Photoshop және Illustrator»

https://www.youtube.com/watch?v=mupVInIT718

Презентация Power Point

Сабақ соңы

7 мин

Рефлексия.

Сұрақтардың біріне дәлелді жауаптар беріңіз:

1. Сіз сабақтан не күттіңіз және не болды?

2. Сабақтың қандай кезеңдерін ең сәтті деп санайсыз және неге?

3. Қандай оқиғалар (әрекеттер, пікірлер және т.б.)

ең жарқын сезімдер тудырды?

4. Практикалық жұмыстан пайда болды ма?

5. Сабақ барысында не нәтижесіз болды, қандай қызмет түрлері ең сәтті орындалды? Олардың ең тиімдісін атаңыз.

6. Біздің қызметімізді қандай критерийлер негізінде бағалауға болады?

Презентация

Рефлексия жазбаша өткізіледі

Дифференциация-сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоясыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Қалыптастырушы бағалау.

Кері байланыс

Бірін-бірі бағалау

Практикалық жұмысты орындау кезінде оқушылар қауіпсіздік техникасын сақтайды.

Сабақ бойынша Рефлексия

Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар ҚО-ға жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма?

Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ма?

Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Бұл бөлімді сабақ туралы ойлану үшін пайдаланыңыз. Сол бағаннан сабақ туралы ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтың жақсаруына не ықпал етуі мүмкін (оқыту және оқу туралы ойлан)?

1:

2:

Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарға назар аудару қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
Пікір жазу