Материалдар мен құралдарды дайындау. Көркем еңбек (қыздар), 7 сынып, сабақ жоспары.


Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Материалдар мен құралдарды дайындау

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.1.4.1 Алған білімдері мен тәжірибелерін қолдана болашақ іс-әрекеттерін анықтау және шығармашылық қызметін жоспарлау

 Сабақ мақсаттары

  • алған білімдері мен тәжірибелерін қолдана болашақ іс-әрекеттерін анықтау және шығармашылық қызметін жоспарлауды үйрету;
  • көркемдік материалдармен құралдармен жұмыс істеу дағдыларын дамыту.

 Тілдік мақсаттар

 

  •  әлемдік және қазақтың ұлттық мәденииетіндегі өнер, қолөнері мен дизайн туындыларының ерекшеліктерін зерттеп, сипаттама береді;
  •  өз жұмыстарындағы шығармашылық шешімдеріне пікірлер бере алады және орындалған жұмыстарының сапасы мен қасиеттерін сын тұрғысынан талдайды (сөйлеу дағдыларын дамыту мақсатында)

Пәнге тән лексика мен терминология:

Батик, гжель, хохлома, көркем жазба, раппорт, сызық сурет, ою-өрнек композиция

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

  • Сәндік-қолданбалы өнер шеберлерінің шығармашылығына негізделе отырып, мен...
  • Көркемдік жазбаның ерекшелігі....
  • Мен ою-өрнек композициясын ..... жасау үшін қолдандым.
  • Мен ою-өрнек композициясын қолданып, келесі... жасадым
  • .өркемдік жазбаның ерекшелігін зерттей отырып, ...

 Құндылықтарды дарыту

 

 

Осы сабақта балалардың бойына келесі құндылықтар қалыптастырылады: тарихи мұраға сыйластық, оқушылар арасында бір біріне сыйластық, академиялық шыншылдық

 Пәнаралық байланыстар

Химия, география, тарих

 АКТ қолдану дағдылары

Интернет ресурстарымен жұмыс істеу дағдыларын дамытады

Бастапқы білім

Сәндік қолданбалы өнер түрлері және қолданылатын тәсілдері мен техникасы.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Тақырыбымен танысу, мақсаты мен міндеттерін және сыныптағы қызметін айту.

Оқушылар өткен сабақта бұйымды сәндеуге арналған нобайн орындаған.

Сабақтың ортасы

5 мин

30 мин

(Ө) Оқушылар ыдыстардың (тарелкалар, саптыаяқтар т.б.), қобдишалар, вазалар, текстиль және көркемдік жазбаларының ою-өрнек композициясының ерекшелігін ескере отырып бұйымның безендірілу композициясының нобайын және олардың элементтерін нақты орындайды. Түстік шешімін таңдайды және қажетті құралдар мен материалдарды дайындайды (текстильге арналған акрил боялары, резерв, керамикаға, шыныға арналған бояулар жинағы және т.б.).

Сарамандық жұмыс 4

(Ө) (Қ) Оқушылар көркемдік жазбаны бұйым үстінде орындау дағдыларын дамыту үшін жаттығулар орындайды, мысалы хохлома шөп өрнегінің элементтерін орындау, городец гүлдері - раушан, симметриялы жапырақтарымен купавка, ат, құс, гжельдік қылқаламды мазок және т.б.қысқа мерзімдік жаттығулар орындау.

 

Батикке, керамикаға, шыныға арналған бояулар жинағы керме, қылқаламдар

https://youtu.be/2vA0Z5rbzIQ

Травка (travka) оюы, ағылшын және орыс субтитрлерімен, irishkalia

https://youtu.be/JRviTFQpL1A

Хохлома. Шөп (Травный) ою-өрнегі. How to paint vines

https://youtu.be/VERdz7-SB5M

Жазба, " гжель", акварельжәнеекімазокты, irishkalia

https://youtu.be/eA6waBWKMII

Городец жазбасы. Тамшы тәріздес жапырақтар орындау шеберлік-классы

Жаттығу карталары

Сабақтың соңы

5 мин

(Қ) Сабақтың соңында оқушылар өздері дайындаған жұмыстарын, оның орындалу тәсілдері мен бақылауларын талқылайды.

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- нені білдім, нені үйрендім

- нені толық түсінбедім

- немен жұмысты жалғастыру қажет

Саралау оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалауоқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дифференциация выражена в подборе заданий и использования учащимися художественного языка и техники исполнения практической части

Провести опрос для выявления усвоения темы и просмотр практических работ

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын құрал жабдықтармен (ұштағыш, макетті пышақ, қайшы т.б.) қауіпсіздік техникасы ережелерінің сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Пікір жазу