Мектеп білімі: ежелгі заманнан қазіргі уақытқа дейін. Дүние жүзі тарихы, 11 сынып, сабақ жоспары, 2 сабақ.


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

3.3 бөлімше:

Білім жалпыадамзаттық құндылық ретінде

Мектеп: Атырау қ. ХББ НЗМ

Күн:

Мұғалімнің аты-жөні: Ищанов Ж.З.

Сынып: 11

Қатысқан оқушылар:

Қатыспаған оқушылар:

Сабақ тақырыбы

2 сабақ. Мектеп білімі: ежелгі заманнан қазіргі уақытқа дейін

Сабақ барысында қол жеткізілетін оқыту мақсаты

11.4.1.5 мектептегі білім берудің заманауи үлгілерін олардың ерекшеліктері мен артықшылықтарын анықтай отырып салыстыру

 Оқу мақсаттары

Мектептегі білім берудің заманауи үлгілерін олардың ерекшеліктері мен артықшылықтарын анықтай отырып салыстыру.

Бағалау критериялары

Оқушы

Заманауи білім беру модельдерін талдайды.

Мектептегі білім берудің заманауи үлгілерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін айқындайды.

 Тілдік мақсаттар

 

1. Мектепте білім берудің заманауи үлгілерін талдауда негізгі сәттерді бөлу үшін жұпта/топта жұмыс істеу

2. Мектептегі білім берудің заманауи үлгілерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін анықтау үшін негізгі сәттерді қолдану. (жазылым)

3. Дәлелдер келтіре отырып, өз ұстанымын қалыптастыру. (айтылым)

Құндылықтарды дарыту

 

Жаһандық азаматтық пен жауапкершілікті дамыту. Бөтен мәдениетке құрмет.

Пәнаралық байланыстар

География, әдебиет

Алдыңғы сабақпен байланыс

Алдыңғы тақырыпта адам тарихы контекстіндегі білім беруді дамытудағы сабақтастықтың өзгерістері анықталды. Заманауи мектеп білімінің қалыптасуы мен дамуы туралы білімді меңгеру жалғасуда.

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ барысы

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

1-8 мин

Білімді өзектендіру

  • Уақыт өткен сайын мектептегі білім қалай өзгерді?
  • Сіздің ойыңызша білім беруде қай уақытта гуманистік тәсілдер пайда болды?

«КАКИМ ДОЛЖНО БЫТЬ СОВРЕМЕННОЕ ШКОЛЬНОЕ ОБРАЗОВАНИЕ» атты бейнероликті көрсету. Бейнені көргеннен кейін мұғалім сұрақ қояды

  • Сіздің ойыңызша, заманауи білім деген не?
  • Ол қандай болуы керек?

Жетекші сұрақтар арқылы оқушыларды сабақ тақырыбына бағыттаймыз.

Оқушылармен бірлесе жұмыс жасау арқылы сабақ тақырыбы мен мақсаттарын айқындаймыз.

Ролик 3м 15сек белгісіне дейін көрсетіледі.

https://www.youtube.com/watch?v=Vs7N3G9d_9c

Презентация

Сабақтың ортасы

8-30 мин

30-43мин

44 мин

Формативті тапсырманы орындау үшін топтарға мектепте білім берудің әртүрлі үлгілері беріледі:

1-топ Америкалық

2-топ Германиялық

3-топ Шведтік

4-топ Жапондық

Мақсат: Әлемнің жетекші елдерінің білім беру моделіндегі артықшылықтардың ерекшеліктерін анықтай отырып, жұмыс нәтижелерін салыстыру.

Бағалау критериялары

Дескриптор

1. Білім беру моделінің ерекшеліктерін табады.

1. Білім беру моделінің екіден кем емес ерекшеліктерін табады.

2. Білім беру моделінің артықшылықтарын табады.

2. Білім беру моделінің екіден кем емес артықшылықтарын табады.

3. Білім беру моделін схема түрінде ұсынады.

3. Мәтінді графикалық ақпаратқа айналдырады.

4. Қорытынды жасайды.

4. Білім беру моделінің артықшылықтары жөнінде қорытынды жасайды.

Тапсырма

1. Берілген білім беру моделінің ерекшелігін анықтаңыз

2. Берілген білім беру моделінің артықшылығын анықтаңыз

3. Өзіңіздің білім беру моделіңізді схема түрінде беріңіз.

4. Қорытынды жасаңыз.

Жұмыс топтарының нәтижелерін ұсыну.

Өлшемдер бойынша өзара бағалау.

Пікірталас. "6х6х6"әдісі. Қазіргі заманғы білім берудің неғұрлым тиімді моделін анықтау үшін жаңа топтар құрылады, олардың әрқайсысында осының алдындағы бір өкіл. Жұмыстың қорытындысы топтың өкілдерінің бірі саналатын келісілген тұжырымды қабылдау болып табылады.

Бағалау критериялары

Дескриптор

Мектеп білім беру моделін салыстырады және талдайды

Білім беру моделінің кем дегенде екі артықшылығын көрсетеді.

Позицияны қорғауға кемінде екі дәлел келтіреді

Білім берудің тиімді моделін атайды

Дауыс беру өткізіледі

Дидактический материал

Приложение 1,2,3,4

Презентация

Презентация

Сабақ соңы

44-45 мин

Рефлексия

Менің ойымша, неғұрлым тиімді білім жүйесі...

Мен дәлел келтіре аламын........деп

Дифференциация-сіз көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз неғұрлым қабілетті оқушылардың алдына қандай міндеттер қоясыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

Дифференциация ойлау стилін есепке ала отырып, оқу материалы мен ресурстарды таңдауда көрсетілген. (Кольба бойынша)

Дифференциация сондай-ақ дербес жұмыс барысында топтардың қолдауында көрсетіледі.

Топтық жұмыс нәтижелерінің дескрипторларға сәйкестігін өзара бағалау

Мұғалімнің формативті бағалауы-топ жұмысының нәтижесін түзету

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақтың мақсаты / мақсаты шынайы болды ма?

Барлық оқушылар ҚО-ға жетті ме?

Егер жоқ болса, неге?

Сабақта дифференциация дұрыс өткізілді ма?

Сабақтың уақытша кезеңдері өтті ма?

Сабақтың жоспарынан қандай ауытқулар болды және неге?

Жалпы бағалау

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту және оқу туралы ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақтың жақсаруына не ықпал етуі мүмкін (оқыту және оқу туралы ойлан)?

1:

2:

Мен сабақ кезінде сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не анықтадым, келесі сабақтарға назар аудару қажет?



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» 🙌 ҚАРЫЗ ҚАЙТАРУМЕН ҒАНИБЕТ
» Қазақстан пойыздарында үй жануарларын тасымалдау ережелері
» Қазақстандықтар шетелге шығуға жылына қанша жұмсайды?
Пікір жазу