Буферлік ерітінділер. Химия, 11 сынып, сабақ жоспары.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 11.3D Қышқыл және негіз ерітінділері |
| |||||
Күні: Сыныбы: | Қатысқандар саны: қатыспағандар саны: | |||||
Сабақ тақырыбы: Буферлік ерітінділер | ||||||
Оқу мақсаты | 11.3.4.6 буферлік ерітінділер қолданатын салаларды білу | |||||
Сабақ мақсаттары | - буферлік жүйелер қолданатын бірнеше сала білу - буферлік жүйелердің маңыздылығын түсіну | |||||
Бағалау критерийі | Оқушы оқу мақсатына қол жеткізді, егер: - буферлік ерітінділерге мысал келтіреді - тірі ағзадағы буферлік жүйенің маңызын біледі | |||||
Тілдік мақсаттар | Тақырыптық лексика мен терминология: Буфер, қышқылдық буферлік жүйелер, негізгі буферлік жүйелер, буферлік сыйымдылық, буфер ерітіндісінің рН. | |||||
Құндылықтар | топтық жұмыс - ұжымшылдық, жалпы істің нәтижелері үшін жауапкершілік; | |||||
Пәнаралық байланыс | Биология | |||||
Алдыңғы білім | 11.2D Тепе-теңдік | |||||
Сабақ барысы | ||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Мұғалім/оқушы әрекеті | Ресурстар | ||||
Сабақ басы 1-10 мин | Сәлемдесу. Оқушылар бір-бірімен амандасады. Сабаққа дайындық Сабақтың тақырыбы. Сабақтың мақсаты мен бағалау критерийлермен таныстыру. Сыныппен жұмыс. Оқушылардың өткен білімін жаңартудың белсенді әдісі. Оқушылар сұрақтарға жауап береді | Презентация | ||||
Сабақ ортасы 11-26 мин |
|
| ||||
Сабақ аяғы 38 - 40 мин |
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Сабақ барысында едәуір қабілетті оқушылар қиындық көріп тұрған оқушыларға көмек көрсете алады. | Сұрақ қою, жеке жұмыс, оқушылардың ауызша берген жауаптарын бағалау арқылы. | Сабақ студенттер мен оқытушы арасындағы пікірталастардан тұрады, қарым-қатынас және басқалардың пікіріне деген сезімталдықты дамытуға мүмкіндік береді. |
Сабақ бойынша рефлексия | Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. | |
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? | ||
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? | ||
Жеткізбесе, неліктен? | ||
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? | ||
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? | ||
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? | ||
Жалпы баға | ||
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter
Қарап көріңіз 👇
Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру
Соңғы жаңалықтар:
» Қазақстандықтар шетелге қай мезгілде жиірек шығады
» Freedom bank-те керемет акция! 1000 ₸ кэшбек сыйлайды
» 2025 жылы Ораза және Рамазан айы қай күні басталады?