Квадрат түбірлері бар өрнектерді түрлендіру. Нақты сандарды салыстыру. Алгебра, 8 сынып, қосымша материал. 6 сабақ.


 6 тақырыпқа әдістемелік нұсқаулықтар

 «Квадраттық түбірі бар өрнектерді түрлендіру»,

 8.1А Квадраттық түбірлер және иррациональ өрнектер

 

 Оқу мақсаттары:

 8.1.2.6

 Нақты сандарды салыстырк

 

 Осы сабақта нақты сандарды салыстыру мысалдары қарастырылатын болады.

 

 Сабақты ұйымдастыру бойынша әдістемелік нұсқаулықтар. Формативті бағалау бойынша нұсқаулықтар.

 Сабақтың басында оқушылар сабақтың тақырыбын жақсы түсінуге көмектесетін бірнеше тапсырманы орындайды. Алғашқы тапсырма үшін оқушылардың әрбір жұбы үшін сандары бар алдын-ала карточкаларды дайындау керек, немесе олар сандарды жиындар бойынша дәптерлерінде жазуға болады. Екінші тапсырманы орындау кезінде > <= = таңбалары пайдаланылады. Бұл бүкіл сыныпты атсалыстыруға және әр оқушының жауаптарын көруге көмектеседі. 3 тапсырма үшін шешімнің үлгісі күлкілі кейіпкердің көшірмесі түрінде беріледі.

 Нақты сандарды салыстыру бойынша тест тапсырмасын орындағаннан кейін оқушылар композитор, күйші, домбырашысы Құрманғазы Сағырбайұлының есімін біледі. Мұғалім оқушыларды Серпер күйі орындалған концерттің бейнежазбасын көруге ұсынады. Тақырыпты қайталауға арналған тапсырмалар беріледі. Бөлшектің бөлімін иррационалдықтан арылту тапсырмалары сараланып беріледі, топта орындалады. Оқушылар топ мүшелеріне тапсырмаларды тарату үшін жауапты бола алады. Алынған жауаптардың дұрыстығын тапсырмаларды және жауаптарды салыстыру арқылы тексеруге болады: егер оқушы дұрыс жауап ретінде берілген жауаптар арасында жауап таба алмаса, ол қатені табуға және түзетуге тиіс. Нәтижесінде оқушылар Абай Құнанбаевтың «Қара сөздер» жинағының он бесінші сөзінен үзіндіні табады.

 Қосымша тапсырмалар

 В деңгейі

  Өрнектердің мәндерін салыстыр:

 а) и ;

 б) и ;

 в) и ;

 г) и .

 

 Жауаптары, бағалау критерийі

 Формативті бағалауға арналған тапсырмалар

 1. Сандарды салыстыр:

 а) > 7,7, т.к. .

 б) < , т.к. .

 в) и , демек < .

 

 2. Сандарды өсу тәртібімен орналастыр: ; ; ; 5.

 , , , демек < < 5 < .

 Жауабы: ; ; 5; .

 Бағалау критерийлері 4 Қосымшада берілген.

 Қажетті әдебиеттер және сілтемелер тізімі

 

  •  Макарычев Ю.Н., Миндюк Н.Г., Нешков К.И., Феоктистов И.Е. Алгебра. 8 класс : учеб. для учащихся общеобразоват. учреждений – М. : Мнемозина, 2010. – 384 с. : ил.
  •  Макарычев Ю.Н., Миндюк Н.Г. Алгебра. Дидактические материалы. 8 класс: пособие для шк. с углубл. изучением математики – М. : Мнемозина, 2010. – 157 с. : ил.
  •  Ганенкова И.С. Математика. 8-9 классы: многоуровневые самостоятельные работы в форме тестов. – Волгоград: Учитель, 2008. – 124 с.
  •  Ершова А.П., Голобородько В.В. Вся школьная математика в самостоятельных и контрольных работах. Алгебра 7-11. – М.: ИЛЕКСА, 2008

 

 



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Утиль алым мөлшерлемесі өзгермейтін болды
» Жоғары оқу орындарына құжат қабылдау қашан басталады?
» Қазақстандағы білім беру деңгейі 10 жыл ішінде қалай өзгерді?
Пікір жазу