DataLife Engine / Халықаралық байланыстардың дамуындағы Ұлы Жібек жолының рөлі 3-сабақ (Қазақстан тарихы, 6 сынып, ІІ тоқсан)

Халықаралық байланыстардың дамуындағы Ұлы Жібек жолының рөлі 3-сабақ (Қазақстан тарихы, 6 сынып, ІІ тоқсан)

Пән: Қазақстан тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 6.2A Х – XІІІ ғғ. Қазақстан территориясындағы мемлекеттер
Сабақ тақырыбы: Халықаралық байланыстардың дамуындағы Ұлы Жібек жолының рөлі 3-сабақ
Сабақ мақсаты: Ұлы Жібек жолының халықаралық қатынастардың дамуындағы рөлінің маңызын анықтау.
Ұйымдастыру бөлімі
Бастапқы ынталандырушы материал.
Оқушыларға Ұлы Жібек жолының картасын көрсетіп, тақырыпқа болжам жасатыңыз. Қосымша сұрақтар қойыңыз:
Берілген картада не белгіленген?
Неліктен бұл жол «Ұлы жібек жолы» деп аталды деп ойлайсыз?
Сабақ тақырыбы мен оқу мақсаттарын, бағалау критерийлерін таныстырыңыз. Оқушыларға оқу мақсаттары бойынша бағалау критерийлерін өз беттерімен құрастыруларына беруге болады.
Зерттеу және талдау
Сабақта оқушылардың зерттеу әрекетін ұйымдастыруға бағытталған тапсырмалар беріледі:
Т 1-тапсырма. Оқушыларды 3 топқа түстер немесе сандар арқылы бөліп, топтық тапсырмаларды беріңіз. Топтық жұмыс ережелерін оқушылармен бірге еске түсіртіңіз.
1-топ. Ұлы Жібек жолының пайда болуы (интеллект карта құрастыру)
2-топ. Жібек жолы бойымен Қазақстан аумағындағы алғашқы қатынастар (рөлдік көрініс көрсету)
3-топ. Ұлы Жібек жолының Қазақстандағы тармақтары (кескін картамен жұмыс)
Бағалау: топтық
Бағалау критерийі: Ұлы Жібек жолының қалыптасуын түсіндіреді.
Дескрипторлар:
Халықаралық сауда жолының «Ұлы Жібек жолы» аталуының мәнін түсіндіреді;
Ұлы Жібек жолының пайда болу себептерін талдайды;
Ұлы Жібек жолының бойымен ежелгі дәуірдегі қарым-қатынастардың орнау себептерін талдайды;
Мемлекеттер арасындағы байланыстардың нәтижелерін сипаттайды;
Ұлы Жібек жолының Қазақстандағы тармақтарын белгілеп, көрсетеді;
Ұлы Жібек жолы бойындағы негізгі қалаларды атайды.
Т 2-тапсырма. Интерпретацияланған деректермен жұмыс (дәптерге жазбаша орындап, ауызша қорғайды):
1-топ. Ұлы Жібек жолы бойындағы халықаралық қатынастар......
26.01.2020
Вернуться назад