Менің сүйікті кітабым (2 сынып, II тоқсан )

 Менің сүйікті кітабым (2 сынып, II тоқсан )

Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің мектебім
Сабақ тақырыбы: Менің сүйікті кітабым
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме) 2.10 Мәтіндерге салыстырмалы талдау жасау
2.2.10.1 мұғалімнің қолдауымен белгілі бір тақырыпта жазылған мәтіндердің (жанры, мәтін түрі) ұқсастығы мен айырмашылығын табу
3.6 Шығармашылық жұмыстарды түрлі формада ұсыну
2.3.6.1* мұғалімнің қолдауымен тірек сөздерді, сөйлем, суреттерді пайдаланып, қарапайым постер / хабарлама/калиграмма құрастыру құрастыру .
Сабақ мақсаттары: Мәтін мазмұнын түсіріп, таладй жасай алады, тақырып бойынша постерін қорғай алады.
Сабақ барысы: «Шеңбердегі сөйлем» (ғимарат, сыныптас, болашақ, ғажайып, білім)
А) бір сөзді алып, сөйлем құрайды;
В) жанындағы оқушы сол оқушының сөйлемін қайталап айтады.
Сабақтың мақсаты мен тапсырма түрлері айтылады.
Оқылымалды тапсырмасы. (сөздерді оқу, сөйлемдер құрастыру)
Сөздікпен жұмыс: кітап сөресі, сүйікті, кейіпкер, бет, ақпарат, қызықты оқиға, басы, соңы ......
Оқылым тапсырмасы. Екі мәтінді оқу, салыстыру.
1) Кітап адам өмірінде аса маңызды роль атқарады. Кейіпкерлер бізді мейірімді, ақылды болуға үйретеді. Жақсы кітап адамды тәрбиелейді, себебі кітап - сенің досың. Әр бетін түсініп оқу керек, себебі сен көп жаңа ақпаратпен танысасың.
2) Бірде анам маған базардан кітап сатып әперді. Сол кезде мен қатты қуандым. Себебі, кітаптың ішінде мақалдар, ертегілер, жұмбақтар, жаңылтпаштар бар екен. Кітаптың аты: «Жаңа заман ертегілері». Осы кітап менің білімімді арттыруға себеп болды. Әсіресе мен «Үш дос» деген әңгімеден бәрін үйрендім. Кітаптың ішіндегі ертегілерді бір күн тастамай оқыдым. Содан менің тілім жаттығып, тез оқып, тез жазуға үйрендім. Оқыған ертегілерімді достарыма айтып бердім. Ертегілер оларға қатты ұнады.
А) екі мәтінді жеке оқу;
В) бірінші мәтінннің мазмұнын анықтау; (оқушылар тізбектеп айтады)
С) екінші мәтіннің мазмұнын анықтау; (оқушылар тізбектеп айтады)
Д) бірінші мәтіннің түрін анықтау;
Е) екінші мәтіннің түрін анықтау.
Мәтіндерді салыстыр 1-мәтін
2-мәтін
Мазмұны не туралы?
Мәтіннің түрі қандай?
Өзіндік бағалау (дайын критерий бойынша өз-өзін бағалайды)
Бағалау критерийі Дескриптор Балл
Мәтінге талдау жасайды Мәтін мазмұнын түсінеді 1
Мазмұнын салыстыра алады 1
Мәтін түрін анықтайды
Жұптық жұмыс. «Менің сүйікті кітабым» тақырыбына диалог құру.
Сөйлеу әдебін сақтауға арналған нұсқаулық беріледі.
1. Амандасу (сәлем)
2. Қал сұрасу (қалың қалай)
3. Тақырып бойынша сұрақ қою: сенің сүйікті кітабың бар ма?
4. Жетелеуші сұрақтар қою: ол кітап не туралы? Кейіпкері кімдер?
5. Қолдаушы сөйлемдер айту: Өте қызықты екен, рахмет
6. Әңгімеңе рақмет!
Бағалау (топтық бағалау)
Керемет
Орташа
Жеке жұмыс. «Менің сүйікті кітапшам» (шағын кітапша жасау)
1-бетінде кітаптың аты
2-бетінде кітап не туралы? (сөздерді қолданып жазу)
3-бетінде тақырып бойынша сурет
4-бетінде мазмұны бойынша сұрақтар
5-бетінде кітап туралы мақалдардан таңдап алып жазу.
А) кітаптарын жеке жасайды;
В) ортада қорғайды, бір-бірін бағалайды.
Бағалау критерийі Дескриптор Балл
Тақырып бойынша постерді қорғай алады. Талапқа сай орындады 1
Топ алдында сөйлем алды 1
Кітап қызықты болды. 1......


Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇
  • Автор: Umit
  • 1 265



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Ораза айт намазы уақыты Қазақстан қалалары бойынша
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!