Сиқырлы қорап жасаймын (2 сынып, III тоқсан )

 Сиқырлы қорап жасаймын (2 сынып, III тоқсан )

Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті»
Сабақ тақырыбы: Сиқырлы қорап жасаймын
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұны туралы өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі..., пайдалы немесе пайдасыз болды... т.б.) білдіру
Сабақ мақсаттары: Аудио-бейнежазба бойынша өз ойын білдіруге машықтану.
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі.
Мақсаты: Оқушыларды сабаққа ұйымдастыру, сабақтың тақырыбын анықтау.
Оқушылар шеңбер құрып, бір-біріне тілектерін білдіреді.
- Балалар, шеңберде тұрып, бүгін бір-бірімізге не сыйладық?
/Оқушылардың жауаптары тыңдалады/.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстырады.
Бағалау критерийлерін шығару.
-Балалар, біз сыйлықтарды қандай мерекеде алғанды ұнатамыз?
/Туған күнімізде сыйлық алғанды ұнатамыз/
- Ал, енді туған күнің қай мезгілде болады, сондай топқа бөлінеміз.
/4 мезгілдегі туған күндер бойынша топқа бөлінеді/.
(Ұ) Кел, ойланайық, пікірлесейік. «Үндемес» ойынын өткізу.
Мақсаты: өз ойын, көзқарасын өзгелермен бөлісуге, шығарашылыққа баулу.
1,2 - топқа тапсырма: Берліген бір параққа әр оқушы «Сыйлықты сыйлау» эпизодын үндемей суреттеу.Салған жеке-жеке суреттерін бір эпизод қылып қорғау.
3,4 - топқа тапсырма:Берілген бір параққа ең қымбатты сыйды кімге арнайды, соны суреттеу.Салған суреттерінен ортақ кейіпкерді таңдау.
/Оқушылар өз тапсырмасын қорғап болған соң, ең қымбат сыйлық иесі және сыйлықты сыйлау эпизоды анықталады/.
(Ө)Бейнежазба. Сиқырлы қорап жасаймын.
Мақсаты: сыйлық салуға арналған қорап жасап үйрену, бейнежазба бойынша өз ойын ортаға салу.
Оқушылар бейнежазбаны көре отырып қорап жасайды, сәндейді.
(Ж) «Шебер қолдар»
Мақсаты: оқушы өзі жасаған қорапты күделікті өмірде қалай не үшін қолдануға болатынын айту, өз еңбегінің жемісін қорғай білуге, қажеттілігін дәлелдей білуге дағдыландыру.
Оқушылар жұп бойынша бір-бірінің сыйлығын қалай және қандай мақсатта жасағандығын және оның өмірде қажеттілігі мен қорапты сәндеу жолдарын айтып бөліседі.
Оқушылар бірін-бірі «Басбармақ» әдісі бойынша бағалайды.
(Ө, Қ)Диаграмма құру.
Мақсаты: Бейнежазба бойынша өз ойын /ұнады немесе ұнамады/,/пайдалы немесе пайдасыз болды/, Себебі, …/ ортаға салу, нәтиже шығару.
Оқушыларға 4 түсті жолақшалы стикерлер таратылып беріледі. Оқушылар өз ойын айта отырып, немесе өз қалауы бойынша стикерді тақтада сызылған сызбаға жапсырады. Жапсырылған стикерлерден диаграмма құрылып, бейнежазба бойынша жалпы нәтиже анықталады ......


Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇
  • Автор: Umit
  • 1 003



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Ораза айт намазы уақыты Қазақстан қалалары бойынша
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!