Саяхат Ұшу аппараттары туралы не білемін ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 8-бөлім: Саяхат

Күні:

Сынып: 2

Мектеп: Көкшетау қ. физика-математика бағытындағы Назарбаев Зияткерлік мектебі

Мұғалімнің аты-жөні : Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Ұшу аппараттары туралы не білемін?

Оқу мақсаттары

2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұны бойынша өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі..., пайдалы/пайдасыз болды, себебі ... т.б.) білдіру

Сабақ мақсаттары

Аудио-бейнежазба мазмұны бойынша өз ойын білдіруге дағдылану

Бағалау критерийлері

Мәтін мазмұны бойынша өз ойын білдіреді

 Тілдік мақсаттар

Саяхат, ұшу аппараттары, себебі, өйткені, ұнайды, пайдалы болды, т.б.

 Құндылықтарды дарыту

Жауапкершілік

 Пәнаралық байланыстар

Дүниетану, әдебиеттік оқу, жаратылыстану, математика

Алдыңғы меңгерілген білім

Оқиға құрастыра аламын

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақ басы

5 минут

(Ұ) Ынтымақтастық ортасын құру.

«Ертеңгілік шеңбер»

Қайырлы күн, көздерім!

Ояндыңдар ма? (қабақтарын сипайды).Қайырлы күн, құлақтарым!

Ояндыңдар ма? (құлақтарын сипайды).Қайырлы күн, қолдарым!

Ояндыңдар ма? (қолдарымен шапалақтайды).Қайырлы күн, аяқтарым!

Ояндыңдар ма? (аяқпен жерді тебу).Қайырлы күн, мұғалім!

Біз ояндық!. (Күлімсіреп, мұғалімге қолдарын созады)

/оқушылар бір-бірін қолдарынан алып, жылы тілектер айтады/

(МК;Ұ; Ө) Сабақтың тақырыбын ашу

Мақсаты: Оқушының сыни ойлау дағдыларын дамыту, сабақтың тақырыбын анықтау.

Ортада бірнеше карточка тұрады. Карточкада бірнеше суреттер тұрады. Оқушы бір-бірден шығып, сол суретті басқа оқушыларға жұмбақ ретінде жасырады, ал оқушылар жасырын сөзді табады.

Сөздер: автобус, велосипед, қайық, кеме, жеңіл көлік.

Мұғалім бұл сөздердің қандай байланысы бар екендігін сұрайды.

Олардың қолданылу аясын анықтайды, қандай көлік жетіспейтіндігі сұралады. Сабақ тақырыбы анықталады.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру.

Бағалау критериін шығару.

Слайд

Қима қағаздар

Сабақтың ортасы

5 мин

10 мин

5 минут

10 мин

5 минут

(Ө)Кестемен жұмыс.

Мақсаты: Оқушылардың өткен білімдерін қайта жаңғырту, мақсат қою, мақсатқа жетуге ұмтылу дағдыларын дамыту.

Оқушылар «ББҮ» бойынша кестені толықтырады.

Білемін

Білгім келеді

Білдім

Тапсырма орындалып болған соң оқушылар өз ойларымен бөліседі, бірін-бірі толықтырады.

(МК,Ұ,Т) Бейнекөрсетілім.

Мақсаты: Ұшу аппараттары туралы білімдерін толықтыру, мәтін мазмұны бойынша өз ойларын айта білуге дағдыландыру.

  • Балалар, бейнежазба не туралы?
  • Бейнежазба сіздерге ұнады ма?
  • Неліктен ұнады?Неліктен ұнамады?
  • Мәтіндегі негізгі ой қандай?
  • Автор қандай мақсатта бейнежазбаны түсірді деп ойлайсыздар?

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

(Т,Қ)Топтық жұмыс

Оқушылар топтық жұмыс арқылы бейнежазба бойынша постер құрастырады.

Қосымша берілетін мәлімет:Ұшу аппараты (ҰА) — планеталар атмосферасында немесе ғарыш кеңістігінде басқарылып ұшырылуға арналған құрылғы.

Оқушылар «Галерея» әдісі бойынша бір-біріне постерлерін береді, постердегі ақпаратты басқа топ оқушылары толықтырады, өз иесіне қайтып келеді.

Топтар өз постерлерін ортаға салады, қорғайды, толықтырулар мен түзетулер енгізіледі.

(Ө) «БББ» кестесінің соңғы бөлігін толықтыру.

Мақсаты:Сабақта алған білімдерін қорытындылау..

«БББ» кестесінің соңгы бөлігін толықтыру.

Бейнежазба

https://www.google.kz

Летающие аппараты видео

Кесте

 

 

 

 

 

 

 

 

А3 парақтар, маркерлер мен суреттер

 

 

 

 

 кесте

Сабақтың соңы

5 мин

(МК; Ө)

-Бүгінгі сабақта не ұнады?

Не қызықты болды?

Кері байланыс жасалады.

«Жетістік ағашы» бойынша өзін-өзі бағалайды.

Стикерлер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар үшін тапсырманы күрделендіру:

Қабілеті жоғары оқушылар постер жасау барысында көшбасшылық жасай алады.

Сергіту сәттерінде, белсенді жұмыс түрлерін өткізуде қауіпсіздік техникасын сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылар туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

Қысқа мерзімді жоспар

Оқушының аты-жөні______________________________________________

Білемін

Білгім келеді

Үйренім

 ___________________________

____________________________

 ___________________________

____________________________

___________________________

____________________________

Оқушының аты-жөні______________________________________________

Білемін

Білгім келеді

Үйренім

 ___________________________

____________________________

 ___________________________

____________________________

___________________________

____________________________

Оқушының аты-жөні______________________________________________

Білемін

Білгім келеді

Үйренім

 ___________________________

____________________________

 ___________________________

____________________________

___________________________

____________________________

Оқушының аты-жөні______________________________________________

Білемін

Білгім келеді

Үйренім

 ___________________________

____________________________

 ___________________________

____________________________

___________________________

____________________________

Оқушының аты-жөні________________________________________

Бөлімше 3.1 Геометриялық фигуралар және олардың жіктелуі

1/ Тапсырма

Берілген фигуралардың периметрі 47см-ге тең. Әр фигураның белгісіз қабырғасының ұзындығын анықтаңыз.

2/ Периметрі 16 см болатын шаршы салыңыз.

  • Шаршының қабырғаларының ұзындығын 2 есе арттырыңыз. Екінші шаршының периметрін табыңыз.
  • Екі шаршының периметрлерін салыстырыңыз. Периметрдің өзгеру себебін түсіндіріңіз.



Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Су тасқынынан зардап шеккендерге қосымша тағы 553 мың теңге төленеді
» Елімізде TikTok желісі бұғатталуы мүмкін бе?
» Елімізде су тасқынынан зардап шеккендердің қандай мүліктеріне өтемақы төленеді?
Пікір жазу