Сабақ жоспары (ұмж): Лоренц күші. Зарядталған бөлшектердің магнит өрісіндегі қозағалысы 2-сабақ (Физика, 10 сынып, IV тоқсан)

Сабақ жоспары (ұмж): Лоренц күші. Зарядталған бөлшектердің магнит өрісіндегі қозағалысы 2-сабақ (Физика, 10 сынып, IV тоқсан)


ТАҒЫ ДА ОҚЫҢЫЗДАР:
Ағылшын тілі сабағында мультимедиялық дискілерді қолдану тиімділігі

Пән: Физика
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Магнит өрісі
Сабақ тақырыбы: Лоренц күші. Зарядталған бөлшектердің магнит өрісіндегі қозағалысы 2-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): Оқушылар орындай алады:
зарядталған бөлшектердің қозғалысына магнит өрісінің әсерін зерттеу;
Сабақ мақсаттары: тогы бар өткізгішке әсер ететін күштің токтың балансын қолданатын магнит өрістің ағын тығыздығын өлшеу үшін қалай қолдануға болатынын түсіну;
Магниттік өрісте қозғалатын зарядқа әсер ететін күштің бағытын анықтау;
F=qvBsinα формуласын білу және қолдану;

Сабақ басында:
- оқушылардың зейінін шоғырландыру (жағымды психологиялық ахуал туғызу).
Іс-әрекет: Оқушыларды топқа бөлу.
Әдіс-тәсіл: Оқушыларға «Кулон», «Ампер», «Вебер», «Тесла», «Ньютон» сөздері жазылған қағаздар таратылады, осы сөздерге байланысты топқа бөлінеді. Топ көшбасшылары таныстырылады. Топ аттарына берілген есімдерге сипаттама беру.

Іс-әрекет: «Сұрақ-жауап»
Әдіс-тәсіл: Үйге берілген есептің жауабын тексеру.
Бағалау: өзара бағалау, дайын марк схема бойынша тексеру
Дифференцияция: үлгерімі төмен оқушыны қабілетті оқушылармен біріктіру

Іс-әрекет: «Электронды оқулық бойынша тәжірибе көрсету»
Әдіс-тәсіл: Қандай құбылысты бақыладыңдар?
Проблеманы шешу үшін Ампер заңын біле отырып, осы өрістегі белгілі бір жылдамдықпен қозғалған бірлік электр зарядқа магнит өрісінің әсер ету күшін анықтау.
Теориялық түсінік: Лоренц күшінің толық жұмысы нөлге тең. Fл = qvBsinά 1892 ж. Ғ_л =qϑВsinα
q- қозғалыстағы заряд
v-қозғалыстағы заряд жылдамдығы
B-индукция векторы
ά-жылдамдық вектры мен магнит индукция векторы арасындағы бұрыш
- шеңбер бойымен қозғалған бөлшек радиусы
– бөлшектің айналу периоды
Бағалау: оқушы және мұғалім комментарий
Дифференцияция: үлгерімі төмен оқушыны қабілетті оқушылармен біріктіру.....

ТАҒЫ ДА ОҚЫҢЫЗДАР:
БАЛА БОЛМАУДЫҢ 50 пайызы ЕРЛЕРДІҢ ДЕНСАУЛЫҒЫНА БАЙЛАНЫСТЫ



Полную версию материала можете скачать на сайте zharar.com через 60 секунд !!!

00

