ZHARAR | KZ | Сабақ жоспары | Ұзақ, орта, қысқа мерзімді жоспар (ҰМЖ, ОМЖ, ҚМЖ) | Қазақ хандығының әлеуметтік құрылымы 2-сабақ (Қазақстан тарихы, 6 сынып, ІV тоқсан)

Қазақ хандығының әлеуметтік құрылымы 2-сабақ (Қазақстан тарихы, 6 сынып, ІV тоқсан)

 Қазақ хандығының әлеуметтік құрылымы 2-сабақ (Қазақстан тарихы, 6 сынып, ІV тоқсан)
Пән: Қазақстан тарихы
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қазақ хандығының XVI – XVII ғасырлардағы дамуы.
Сабақ тақырыбы: Қазақ хандығының әлеуметтік құрылымы 2-сабақ
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме): Қазақ хандығындағы әлеуметтік топтардың орнын анықтау
қоғамдық-саяси өмірдегі батыр, би, сұлтан, жыраулардың қызметтерін анықтау
Қазақстан аумағындағы мемлекеттердің билік жүйесінің ерекшеліктерін анықтау
Сабақ мақсаттары: Қазақ хандығындағы әлеуметтік топтардың орнын анықтау
:қоғамдық-саяси өмірдегі батыр, би, сұлтан, жыраулардың қызметтерін анықтау.
Тарихи концепт (фокусы): маңыздылық
Сабақ басында:БЫМ «Суреттер сөйлейді» әдісімен тақырыпқа шығу
Сабақ тақырыбын анықтау
Оқу мақсатын анықтау
Бағалау критерийлерін анықтау
Сабақ мақсатына орай бар білімдерді қалыптастыру мен дағдыларды дамытуға бағытталған іс-әрекет.
Мұғалім әрекеті:ЦОР 175 көрсету арқылы оқушылардың тақырыпты түсінуіне жағдай жасау.
Оқушылар әрекеті:Жұмыс дәптерлеріне 5 – ден кем емес фактілерді жазу.Жазғандарын жұпта өзара бөлісу.
Мұғалім әрекеті:Зерттеу сұрақтарымен жұмыс жасауға нұсқау беру.Нұсқау:Мәтін мен суреттерді пайдалану арқылы 1 сұрақты зерттеу.Кестеге жіктеу.
Тапсырма – 1.Жұптық.
Зерттеу сұрағы:
1.Қазақ қоғамы қандай әлеуметтік топтар мен таптарға жіктелді?
Әлеуметтік топтар Қызметі
Оқушылар әрекеті:
Жұпта өзара талқылау арқылы мәтіннен ақпараттарды біледі және түсінеді.
XVII ғ. қазақ қоғамында болған шаруалардың, батырлардың, билердің, қожалардың қызметін анықтайды
Тапсырма-2.Зерттеу сұрағы.Әрбір әлеуметтік топ өкілдері қандай қызмет атқарды?
Оқушылар әрекеті:Кестеге қызметін анықтап толтырады.
Хрестоматия құжатын пайдалану арқылы әр топ өкілдерінің қандай міндеттерін мен құқықтары болғандығын анықтайды
Тапсырма – 3.Зерттеу сұрағы.Хандардың, би, батырлардың басшылық ролі, шешімдері қаншалықты маңызды болды?
Қазақ хандары қызметі
Сұлтандар әулетінің артықшылықтары
Қожалардың қазақ қоғамындағы рөлі
Тапсырма – 4.Интерпретация.Топтық жұмыс:Оқушылар «еркін микрофон» әдісі арқылы әлеуметтік топ өкілінің атынан қоғамдағы орны мен маңыздылыған дәлелдеуі тиіс
Қалыптастырушы тапсырмалар:
Оқушылар тапсырма-1 ді орындауда арқылы түсіну,қолдану дағдысы
Тапсырма-2 ні орындауда анализ жасау дағдысы......
Скачать файл ZHARAR.COM

(Если ссылка на скачивание файла не доступна - дайте нам знать об этом в комментариях либо через форму обратной связи)
