Зерттеу нәтижелерінің ұсыну формалары (8 сынып, I тоқсан)

 Зерттеу нәтижелерінің ұсыну формалары (8 сынып, I тоқсан)

Пән: География
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Географиялық зерттеу әдістері
Сабақ тақырыбы: Зерттеу нәтижелерінің ұсыну формалары
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: (оқу бағдарламасына сілтеме)8.1.1.6- зерттеу нәтижелерін түрлі формада ұсынады
Сабақ мақсаттары: Оқушылар істей алады:
• Оқушылар география саласындағы зерттеулердің нәтижесін әртүрлі деректерді, мәліметтерді кесте, диаграмма, график немесе мәтін түрінде көрсете алады.
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныппен сәлемдесу. Сабақ мақсаты мен оқу мақсаттарымен танысу. Сыныпта көңілді атмосфера қалыптастыру. Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Көрші көршіге тілек айтады.
ОЙ ТАЛҚЫ:
Әр зерттеу әдісінің «өнімі» қандай?
Зерттеу әдістеріне жеке жеке тоқталу.
Мәтінмен жұмыс:
Дескрипторлар:
Оқушы:
Мәтіндегі зерттеу әдістерін атайды;
Өткен сабақтарда қарастырған зерттеу әдістерін анықтайды;
Әр әдістің ерекшелігін түсінеді;
Ең тиімді әдісті анықтайды;
Өз көзқарасын дәлелдейді.
Мәтінге қойылатын сұрақтар:
1. Аталған зерттеу әдістерінің ішінде қайсысы сізге таныс?
2. Қай әдіс үлгілерді жинаумен айналысады?
3. Қай әдіс жағымсыз құбылыстардың алдын-алуға бағытталған?
4. Қай әдіс есептеулермен айналысады?
5. Сіздің ойыңызша қай әдіс ең тиімді болып табылады?
Оқушыларға география ғылымының зерттеу нәтижелерімен таныстыру.
Географиялық нысандар: Жер (материктер, мұхиттар, теңіздер, шығанақтар, бұғаздар, аралдар, таулар, өзендер, көлдер, мұздықтар, шөлдер және т.б.), мемлекеттер, қалалар, аудандар, теміржол станциялары, теңіз порттары, көлік жолдары және т.б.
Географиялық үдерістер: абразия, мұздықтардың жылжуы, денудация, карст, вулканизм, тау түзілу, лавина, су тасқыны, сель және т.б.
Жұптық жұмыс. Буклет жасау
Тапсырма: Суреттер мен ғаламторды пайдалана отырып берілген географиялық үдерістерді сипаттаңыз.
Таңдалатын суреттер.Географиялық нысандар: Жер (материктер, мұхиттар, теңіздер, шығанақтар, бұғаздар, аралдар, таулар, өзендер, көлдер, мұздықтар, шөлдер және т.б.), мемлекеттер, қалалар, аудандар, теміржол станциялары, теңіз порттары, көлік жолдары және
Географиялық үдерістер: абразия, мұздықтардың жылжуы, денудация, карст, вулканизм, тау түзілу, лавина, су тасқыны, сель
1) Географиялық нысан немесе үдерістің сызбасы
2) Географиялық нысан немесе үдерістің анықтамасы.
3) Географиялық нысан немесе үдерісті сипаттаңыз.
4) Географиялық нысан немесе үдерістің Жер шары бойынша таралуы (қай аймақтарда?).
БАҒАЛАУ:Критерийлер бойынша өзара бағалайды.
“Маңдайдағы сурет”
Сынып оқушыларына қарама қарсы бір оқушы тұрады. Оған мұғалім маңдайына сурет қояды. Қалған оқушылар сурет бойынша оқушыға мысалдар келтіреді. Ал тұрған оқушы оның не екенін тауып атауын айтады.
Дескриптор
Мәліметтерді түрлі формада ұсыну......


Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇
  • Автор: Umit
  • 1 404



Пайдалы сілтемелер:
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу
» Дастархан батасы: дастарханға бата беру, ас қайыру

Соңғы жаңалықтар:
» Ораза айт намазы уақыты Қазақстан қалалары бойынша
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!