Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Тортай мінер ақбоз ат (6 сынып, III тоқсан )

Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Тортай мінер ақбоз ат (6 сынып, III тоқсан )


ТАҒЫ ДА ОҚЫҢЫЗДАР:
Құқық қорғау органдары қызметкерлерінің тарапынан жапа шеккендер не істеуі тиіс?

Пән: Қазақ әдебиеті
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:Мен балаң жарық күнде сәуле қуған...
Сабақтың тақырыбы: Тортай мінер ақбоз ат
Оқу бағдарламасына сілтеме: Б/С2.Заманауилығы мен жаңашылдығы
Сабақтың мақсаты: Кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру.
Сабақ барысы:
Қызығушылықты арттыру. «Көңілді қалпақ»
Алдыңғы білімді тексеру әрі сергіту
Қалпақ киіп би билейді, әуен тоқтаған кезде, кімнің басында қалпақ қалып қояды, сол оқушы әңгімені оқыған кезде өзіне ерекше әсер еткен тұсы туралы әңгімелепайтуы керек.
Мағынаны тану кезеңі.
ЖЖ
«Желпуіш» (Веер) әдісімен жұпта шығарма кейіпкерлерінің іс- әрекетіне байланысты жоғары деңгейлі 5 сұрақ құрастырады.
Мысалы, Егер ... , не болар еді? Неге...? Неліктен ...? т.б.
1-жұп. Тортай
2-жұп. Ораш
Дескриптор:
сұрақ құрастырады.
Бағалау «3-2-1»
Сұрақтарды талқылап болған соң, өз кейіпкеріне хат жазады.
«РАФТ» тәсілі
Р - оқырман
А - Ораш\Тортай
Ф - хат
Т - Сіз жақсы адамсыз
Құрастырған сұрақтарыңызға жауап бере отырып, хат жазыңыз.
Хат соңында кейіпкерге ұсыныс жазыңыз.
Сөз саны : 70-80
Дескриптор:
сұрақтарды қолданып хат жазады;
ұсыныс жасайды;
сөз санын сақтайды.
Жұптық бағалау жасайды.
Сабақты бекіту.
«Төрт сөйлем» тәсілі арқылы шығармадағы кейіпкерлер жүйесінің заманауилығы мен өзектілігі туралы ойларын қорытындылап айтады:
1. Пікір.Әңгімедегі кейіпкерлер туралы өзіндік пікірін бір сөйлеммен айтады.
2. Дәлел. Өз пікірін бір сөйлеммен дәлелдейді
3. Мысал. Пікірін өмірмен байланыстырып, мысал келтіреді.
4. Қорытынды. Тақырып бойынша қорытынды шығарады.
Кері байланыс «Бағдаршам» ....

ТАҒЫ ДА ОҚЫҢЫЗДАР:
Жаңа жылда Аяз ата болғыңыз келсе...



Полную версию материала можете скачать на сайте zharar.com через 20 секунд !!!


