11-сабақ Қазақтың қаһарман ұлы (3 сынып, III тоқсан, 6 бөлім)

 11-сабақ Қазақтың қаһарман ұлы (3 сынып, III тоқсан, 6 бөлім)

Пән: Қазақ тілі Т2
Ұзақмерзімді жоспар бөлімі: Уақыт
Сабақ тақырыбы: 11-сабақ Қазақтың қаһарман ұлы
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары:
1.1 Тыңдаған материалдың мазмұнын түсіну
3.1.1.1* анық айтылған сөзді тыңдап, түсінгені бойынша қарапайым нұсқауларды орындау.
2.3 Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу (диалог)
3.2.3.1* белгілі тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасын түсіну және олардың ойын толықтыру.
5.1 Грамматикалық нормаларды сақтау (лингвистикалық терминдерді қолданбау)
3.5.1.5 үлгі бойынша сөйлемдегі сөздердің орын тәртібін сақтап жай сөйлем және мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрастыру.
Сабақ мақсаттары:
1. Мәтінді сұрақтарға жауап беру арқылы мазмұндау.
2. Сурет, тірек сөздерге сүйеніп, әңгімеге қатысу.
3. Құрмалас сөйлемдер құру.
Оқушылардың барлығы: тыңдаған, оқыған мәтіндегі сөйлемдердің мазмұнын түсінеді, сөздердің орын тәртібін сақтап сөйлем құрады.
Оқушылардың көпшілігі: тыңдаған, оқыған мәтінді сұрақтарға жауап беру арқылы мазмұндайды, белгілі тақырыпта әңгімеге қатысып, сұхбаттасын түсінеді, мұғалімнің қолдауымен құрмалас сөйлем құрайды.
Оқушылардың кейбірі: тапсырмаларды орындау барысында белсенділік көрсетеді, белгілі тақырыпта әңгімеге қатысып, сұхбаттасының ойын толықтырып отырады, құрмалас сөйлемдер құрайды.
Сабақ барысы: Мұғалім үй тапсырмасын «Микрофон» әдісі арқылы сұрайды. Оқушыларға микрофон ұсынылады. Қолына микрофонды алған оқушы үй тапсырмасын айтады.
Ой қозғау. Бауыржан Момышұлы атамыздың батыр, ержүрек адам болғандығын, жазушы болғандығын білеміз. Ол кісінің мінезі қатал, қайсар адам болған, өз ұлтын сүйген, ана тілін құрметтеген. Бүгін сол өткен сабақты жалғастырып, Бауыржан атамыздың басқа да қырларын білетін боламыз. Оның отбасымен, жазған туындыларымен танысамыз. Сабақтың тақырыбы – «Қазақтың қаһарман ұлы».
Сабақтың мақсатымен таныстыру:
• мәтін мазмұнын түсіну;
• тірек сөздер негізінде мәтін құру;
• сөздердің орын тәртібін сақтап, сөйлемдер құру.
(МК, Ұ) Оқылым. Айтылым
Мұғалім суреттерді көрсете отырып, сөйлемдерді оқиды, оқушылар соңынан қайталайды. Кейін кезектесіп оқушылар оқиды. Оқыған кезде орфоэпияның сақталуына мән беріледі.
Бауыржан Момышұлының отбасы
Бауыржан Момышұлының ескерткіші. Астан
Бауыржан Момышұлының мұражайы
Дұрыс айт!
Жазылады: қаһарман Айтылады: [қахарман]
(Ө) Тыңдалым. Мәтін екі рет тыңдалады.
Интербелсенді тақтадан тыңдалым мәтініне қатысты суреттер беріліп отырады.
Суреттердің көмегімен сұрақтарға жауап береді:
• Бауыржан ата ұлының аты кім?
• Ол жазушы ма?
• Зейнеп Ахметова деген кім?
• Ол не жазған?
(Ұ, Ө) Жазылым. Оқушылар суреттердің орнына қажетті сөздерді қойып, Бауыржан Момышұлының нақыл сөздерін жазады. Құрмалас сөйлеммен берілген нақыл сөздерді табады.
Намысты -ға сатпа. .....


Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇
  • Автор: Umit
  • 1 594



Пайдалы сілтемелер:
» Ораза кестесі 2024 жыл. Астана, Алматы, Шымкент т.б. ауыз бекіту және ауызашар уақыты
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу

Соңғы жаңалықтар:
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
» 2024 жылы студенттердің стипендиясы қанша теңгеге өседі