Компьтердің тілін табу − өнер №2 (5 сынып, III тоқсан, 4 бөлім )

 Компьтердің тілін табу − өнер №2 (5 сынып, III тоқсан, 4 бөлім )

Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Компьтердің тілін табу − өнер
Сабақтың тақырыбы: Компьтердің тілін табу − өнер №2
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: А4.Шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндау.
Сабақтың мақсаттары: Барлық оқушылар
Мәтін мазмұнын түсінеді
Көптеген оқушылар
Мәтін мазмұнына жоспар құра алады
Кейбір оқушылар
Жоспарға сүйеніп баяндай алады.
Сабақ барысы: «Суретті әңгіме».
Оқушылар дәптерлеріне компьютер немесе ғаламторға қатысты сурет салады. Суреттерін бір-біріне көрсетпеулері қажет.
Шеңбер бойымен отырады, бірінші отырған оқушы бастаушы болады. Өзінің суретін қатыстырып әңгіме бастайды, келесі оқушы әңгіме желісін жалғастырады. Әңгіме ішінде өзінің салған суретін қатыстыру керек. Осылайша барлық оқушы кезекпен өз суреттерін қатыстыра отырып әңгімені жалғастыра береді, әңгіме желісі үзілмеу керек. Соңғы оқушы әңгімені қорытындылайды.
Кері байланыс: оқушылар бір-біріне кері байланыс беру арқылы оқиға желісін сәтті жалғастырып кеткен немесе оқиғадан ауытқып кеткен оқушыларды анықтайды.
Сабақтың мақсаты, бағалау критерийі таныстырылады.
«Жер сілкінісі» ойыны.
Оқушылар ортаға шығады. Мұғалім «жер сілкінісі» деген кезде барлығы араласып жүреді, «үй» деген кезде екі оқушы қолдарын жоғары созып, үйдің шатырын жасап тұра қалады, «үй астында 1/2/3 адам» деген кезде айтылған санға байланысты оқушылар үйдің астына кіреді. Ойынды 2-3 рет қайталап, соңғы айналымда сыныптағы оқушы санына қарай 3 топқа бөліп жібереді.
Оқылым алдындағы тапсырма.
Топтарға компьютер, кітап, білім, пайда, зиян, тиімді, маңызды роль, қауіпсіздік ережесі сөздері беріледі. Осы сөздерді байланыстырып мәтін құрау қажет.
Топтарға мәтін таратылады.
Түсініп оқып, түсініксіз сөздермен жұмыс жасайды.
Мәтін мазмұнына жоспар құрады.
Топтар бір-бірінің жұмысын алмастырады. Өздеріне түскен топтың жоспары бойынша:
1-топ: сурет салады (суреттерін сөйлетеді);
2-топ: көрініс қояды;
3-топ: қысқаша баяндап береді.
Топтар бір-бірін бағалау критерийіне сай бағалайды.
Бағалау критерийі Дескриптор Ұпай
Шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құра алады Мәтін мазмұнын түсінеді
Жоспар құра алады
Жоспарға сүйеніп баяндай алады. Жоспарға сай баяндай алады.....


Толық нұсқасын 30 секундтан кейін жүктей аласыз!!!


Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Facebook | VK | WhatsApp | Telegram | Twitter

Қарап көріңіз 👇
  • Автор: Umit
  • 930



Пайдалы сілтемелер:
» Ораза кестесі 2024 жыл. Астана, Алматы, Шымкент т.б. ауыз бекіту және ауызашар уақыты
» Туған күнге 99 тілектер жинағы: өз сөзімен, қысқаша, қарапайым туған күнге тілек
» Абай Құнанбаев барлық өлеңдер жинағын жүктеу, оқу

Соңғы жаңалықтар:
» Биыл 1 сыныпқа өтініш қабылдау 1 сәуірде басталып, 2024 жылғы 31 тамызға дейін жалғасады.
» Жұмыссыз жастарға 1 миллион теңгеге дейінгі ҚАЙТЫМСЫЗ гранттар. Өтінім қабылдау басталды!
» 2024 жылы студенттердің стипендиясы қанша теңгеге өседі